Auringonkukkapeltoja pk-seudulla?

hei, tarttisin kuvan auringonkukista, onko kukaan nähnyt peltoja Helsinki/Vantaa-suunnalla?

Tiedosta kKiitollinen.
4736
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Haltialassa on ainakin yksi, noin 100m tilalta etelään muuistaakseni. Vantaa muistaakseni myös pitää julkisia auringonkukkapeltoja, joista saa jopa poimia ilmaiseksi! En tiedä tarkkaa paikkaa, mutta kaupungin sivuilta varmaan selviää. Kannattaa olla nopea, kukinta on varmaan aika lyhyt tällä kuivuudella.

Äänestä

on, lähellä pitkäkoskea.

Äänestä

Mulla ois sulle ihan ilmaiseksi itse otettu kuva auringonkukista omalta kasvimaalta.

Äänestä
  • joo missasin pellot, joten kiitoksin vastaan kuvasi (toivottavasti ei ole pornoa ;-). osoitteeni on miser at luukku.com

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukkafani kirjoitti:

hei, tarttisin kuvan auringonkukista, onko kukaan nähnyt peltoja Helsinki/Vantaa-suunnalla?

Tiedosta kKiitollinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu