Liperi

Armoton rockcity,kuin Detroit;huoltoasemalle kurvaa leikkupuimureita,traktoreita ja avolavoja joita ohjaa nahkahousuihin ja huiveihin,bootseihin sekä niitivöihin koristautuneet nuoret isännät.Näköjään maatakin voi viljellä rock-henkisesti.HYvähyvä!
1523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuostapa tulikin mieleen muisto nuoruusvuosilta. Kaveri tuli kylän syrjältä kaupalle raktorillaan. Oli perjantai-ilta ja niin kiire tansseihin että kyntöaura oli jäänyt raktorin perään. Se laskettiin varmuuden vuoksi alas ennenkuin jatkettiin taksilla kirkolle. Yöllä kaveri tuli tuiskeessa takasi, otti traktorin muttei muistanut nostaa välttiä... Siinä oli hienot kyntöjäljet kaupan pihassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rockcity kirjoitti:

Armoton rockcity,kuin Detroit;huoltoasemalle kurvaa leikkupuimureita,traktoreita ja avolavoja joita ohjaa nahkahousuihin ja huiveihin,bootseihin sekä niitivöihin koristautuneet nuoret isännät.Näköjään maatakin voi viljellä rock-henkisesti.HYvähyvä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu