Mistähän voi johtua peräaukon mieletön kutina?
Tätä on jatkunu jo yli kuukauden. Rektaalivoidetta kun käyttää niin pärjää, mutta heti kun on muutaman päivän käyttämättä olo on tuskainen.
Haavaumia on ja paskalla käynti sattuu.
Peräaukon kutina/haavaumat?
5
1168
Vastaukset
- mato
taitaa olla kihiksiä.katsopa illalla peräaukkoosi taskulampun ja peilin avulla löytyykö valkoisia matoja peräaukon suulta. jos löytyy niin apteekkiin kipi kapi...
- Pöllönen
Oon tutkinu, eikä näkyny mitään. Niitä epäilin itsekin alkuun, ku oon hoitanu lapsia joilla oli.
Mistähän haavaumat tulee?
Tulessa koko persaus. Tänään olen joutunut käymään 3 kertaa paskalla ja se on todella tuskallista, veri valuu. - tulehtuneet pukamat?
Pöllönen kirjoitti:
Oon tutkinu, eikä näkyny mitään. Niitä epäilin itsekin alkuun, ku oon hoitanu lapsia joilla oli.
Mistähän haavaumat tulee?
Tulessa koko persaus. Tänään olen joutunut käymään 3 kertaa paskalla ja se on todella tuskallista, veri valuu.Tuollaisten oireiden kanssa kannattaisi mennä jo lääkäriin. Jos olet käyttänyt käsikauppatuotteita ja et ole saanut apua niistä, kannattaisi käväistä lääkärissä. Händensa voide yleensä vie kivut ja kutinan pois ja parantaa haavaumat. Muunkin nimisiä löytyy.
Parane pian!
- jeps..
oletko tutkinut tarkkaan että kutina on just siel peräaukossa? mullakin on ollut mieletöntä kutinaa ja peilin avulla näin että mun kutina on välilihan alueella ja se todellakin tuntuu että kynsittäis peräaukkoa,koska on nii lähellä sitä.
Lääkäri siihen on määränny kahdenlaistakin voidetta mutta olevinaan aina kutina tulee takas.Just vessassa käynti on inhottavaa ku yleensä vessan käynnin jälkeen on kutina pahimmillaan,eikä ainakaa huono hygienia pitäis olla.Pitää taas varmaa marssia lääkäriin.Daktacort voiteella kutina yleensä häviää mutta saattaa sit taas tulla takas. - kekekekekekeke
ei aukoa voi kutista. ne on peräaukon reunat mitkä kutiaa. niitä pitää raapia sen takia ihmisellä on kynnet. vaikka apteekissa on koko seinällinen vitunhoitotuotteita rasvaa,voiteta,salvaapuuteria,ynm. erilaisia vitunhoito tuotetta. .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks795892Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1104270Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää1133686- 1323073
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri742606Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis32574Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1642492Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1202160Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu471901En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131625