mietin tässä äsken. aion olla vain asiallinen sulle enää. jos jotain olis ollu tarkotus tapahtua, olis jo tapahtunu. onneksi en pahemmin mokannut vielä. olet mieletön tyyppi, mutta aika sanoa hyvästi ihastukseni. tule onnelliseksi.
päätös
kun nyt
444486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
kuin sun takiasi... olet kaikkein tärkein asia elämässäni. Sä tiedät sen. Pelkään menettää sut.
loppua, meitä odottaa elämä tuolla jossain..
Kuka? Ja kenelle?
kaikkea sekoillut.
vietetty ja paljon on tapahtunut ... ehkä se vaan on niin että enemmän olis toivonut koska .. no.. mutta jotain tässä on sellaista ollut että ei olisi voinut parempaa saada! terv: minä joka ..
jotakin hienoa kuitenkin, ainutlaatuistakin.
ja pysäyttänyt eniten on se kun en saa selkoa... asiat ovat sekavia ja kumpikaan ei suostu olemaan silleen tavallisesti..
mitään sekoilua.aitoa ihastumisen tunnetta se..
...kun tyypistä puhutaan, hupsut.
että vaistoan samanhenkisyyttä ja kaipausta kuitenkin... tää oli mulle jo yllätys että mutta kaikki taitaa olla ihan hyvin.
nainen.
tottakai olet..... pakko varmaan eksyä jonnekkin kun tuska on niin kova... en tiedä mitä teen... tai on siis ollut pitkän aikaa...
kyseessä
tässä vaiheessa. ei jaksa.
Vähän viittais Länsi-Suomeen enemmän kuin itään. Menikö oikein? :)
ollenkaan.etelässä.
ettet kadu jälkeenpäin? Tunnetko itsesi loukatuksi?
loukkaantumisesta ole kyse, vaan...antaa olla selittelyt. KOSKAAN EI TIETYSTI VOI SANOA KOSKAAN.
Oletko itse varattu vai ihastuksesi? Vai molemmat?
Yhyy...no jos sinusta tuolle tuntuu niin sun täytyy vaan mennä. Minä jään kyllä sua kaipaamaan...Ja uneksimaan....Mut kyllä aika tekee tehtävänsä.
jotenkin aina tehtävänsä.
Voisitko kuitenkin harkita vielä? Asioihin voi vaikuttaa myös itse, kohtalo ei sanele kaikkea; se vain tuo eteen erilaisia vaihtoehtoja. Näitä koskevat omat valinnat eivät ole valmiiksi kiveen hakattuja. Valitse siis toiminnan tie ja ylläty!
Oletko ollut minulle epäasiallinen? :) Olet siis odottanut jotain tapahtuvan jossain...hmmm... Milloin? Missä näimme?
Oletko jossain vaiheessa antanut itse rukkaset ihastuksesi kohteelle? Jos olet muuttanut mieltäsi, kannattaisi itse olla aktiivinen, eikä odottaa tätä toiselta.
Ihastuksesi tuskin tulee onnelliseksi ilman sinua.
olla asiallinen minulle. Pystytkö olemaan kun ja jos tavataan. En minäkään onneksi mokannut, mutta lähellä oli. Onnellinen olen.
pitänyt tehdä jo aiemmin.
ei tapahtunut., muistelen. Sanoppa se. Olen ollut aina asiallinen sinulle, vai kuinka?
olethan asiallinen ollut, ehkä liiankin. Mä en osaa olla täydellinen niinkuin haluaisit.
aivan vastustamaton. Kuka meistä on täydellinen. Minä en ainakaan...En voi unohtaa sinua vieläkään. Tääm juttu...mitä se on...en tiedä itsekkään.
että kaikella on tarkoituksensa..niin tälläkin hmm.jutulla. Olen iloinen kaikesta huolimatta, että ilmestyit elämääni. Ehkä tässä on jotain tapahtunut, jota me ei molemmat edes ymmärretä. Noh, mä olen lopettanut sen asian pohtimisen jo. Kun ei se ikinä selviä. Täytyy elää tässä hetkessä ja niin hyvin kuin osaa. Sä olet aina jollain lailla osa mun elämää. Aion pitää sen ajatuksen mukanani. En edes voi kuvitella mitään muuta mahdollisuutta.
olla täydellinen? Savon kieli on täydellisen hauskaa ja tarttuvaa. Kuka osaisi suomee ja savvoo hilijaa ja kovvoo? Menikö vähän asian sivusta? No voe voe.
........................katsos kun mä en pysty olemaan sun kanssa jos en oikeasti ole. Jotta herää pahvi. Et sä ikinä ole mulle suoraan mitään myöntänyt kaikki vaan pitänyt arvata.
-uskotaan siis eri asioihin. Oletkos itse sanonut mitään suoraan? Vastaus : et ole.
Joten se siitä sitten.
Ja kyllä minä olen varmasti enemmän antanut vinkkejä sinulle kuin sinä minulle. Koko aikana et siis ollut yhtään tosissasi...
sellainen mistä mä tykkään.. just sellainen ku "haluaisin ITSE olla". kaikki on niin perseestä.
olla mun kaltanen. Et voi olla tosissas..
IHAN tosissani. rohkea ja tunteensa näyttävä ja rakastava :)
ja.....
nyt mä menin hämilleni. Naamani on ihan punainen kuin tomaatti tuollaisesta kehumisesta. Olen kyllä tunteellinen, ihan liian ja siksi kaikki joskus sattuu kamalasti, kun tunteilen liikaa. Otan kaiken niin kuolemanvakavasti toisinaan ja toisaalta istun pilven reunalla haaveilemassa. Huokaus mua. Sinä taas olet niin ihanan rauhallinen ja vakaa ja turvallinen ja...nyt hyvää yötä sulle. Hymyillään kun nähdään.*hymy*.
söpö enää... ; :)
vastailevat ......joopa joo
Joo:)
että vaihtui.