Näin Piispanristin kirppiksellä postituoreita numerokuusiloita 40-luvulta. Miten niiden arvo määräytyy, kun ei LAPE-luettelostani löydy tuon ajan kuusilohintoja esim.TUB-45:lle?
Numerokuusilot
40-luvulta
3
804
Vastaukset
- tarkoitin
PR-45:lle!
- filateelikko
No pohjaksi voi ottaa kuusinkertaisen LAPE-hinnan ja jakaa sen kahtia. Tuskin enempää kannattaa maksaa.
- slim
postituoreita arkkejakin liikkuu jonkin verran. kuusilot ei halvoista perusmerkeistä ole sen kummempia kuin 6 x irto merkki. 30 luvun käyttömerkithän on hinnoiteltu Lapessa myös numero-kuusiloittain, johtuen tietysti että niitä on eri painoeränumeroilla. Turun manhattan kirppiksellä on myös vanhoja pr-ym merkkejä halvalla ainakin 2:lla tiskillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743487Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1321880Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3001629- 791470
- 781451
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531166Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001150Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois681029- 631021
- 221007