Singaporessa käyneet, voisitteko antaa päiväksi ohjelmavinkkejä. Netistähän sitä kaikkee löytää, mutta mitä sinä tekisit tai olet tehnyt yhden päivän aikana?
Vastaukset 4
- Niko
Jos elukat kiinnostavat niin suosittelen Singaporen eläintarhaa. Siellä saa useamman tunnin menemään mukavasti.
Päivänpäätteeksi vaikka syömään steam-boat-ravintolaan niin taas jaksaa matkustaa.
Toki kaupungissa saa kiertelemälläkin aikaa menemään ilman sen kummempia suunnitelmia.
N - Singaporessa
Itse lähtisin varmaan eläintarhaan tai sitten kaupungille kiertelemään. Harbourfront-metroaseman läheltä lähtee Cable Car joka kiertää lenkin noin 90 metrin korkeudeudella merenpinnasta eli hyvä paikka katsella maisemia. Maksaa muistaakseni noin 5 euroa. Kiinalaiskorttelissa on lähinnä turistikrääsää mutta kannattaa silti piipahtaa jos on lähellä ja intialaiskorttelissa voi käydä vaikka syömässä. Bugisista saa kohtuuhintaan vaatteita. Mitähän muuta... Veneajelu joella on kuulemma ihan ok.
- vinkeistä!
Onkohan lentokentältä mahdollisuus lähteä jonkinlaiselle kiertoajelulle?
- ja ei kun menoksi
Ei mutta metro menee suoraan kentältä kaupunkiin. Kaupungissa ajaa SIA:n turistikierrosbussi mutta kaupunki on niin pieni että parempi siellä on omin jaloin käyskennellä. Ota ilmainen turistikartta kentältä sen avulla selviät 14 tuntia aktiivisena, siihen on merkitty kaikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791319
- 851226
- 96967
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40713Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83599Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44478Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33455