Ef kielimatkalle USA:an `07 vol.1

Eli tänne kakki jotka ovat menossa Ef kielimatkalle USA:an `07.

kirjoita listaan kysymys jos sinulla on kysyttävää reissusta.

kysymykset:
1.Oletko ollut aiemmin?


Eli lisätkää itsenne listaan.

Menossa:isätäperhe los angeles tai asuntola long beach, silloin 14 yksin menossa.
3470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kalifornian reissu oli sinänsä valtavan hieno kokemus, mutta järjestö kusi. Järjestelyissä oli häikkää ja rahaa revittiin joka tuutista. Esitteiden lupauksiin on syytä suhtautua varauksella, sillä kaikki ei ole sitä miltä vaikuttaa.

Oppitunnit olivat todella huonoja, eikä itse kurssiin tuntunut sisältyvän mitään järkevää retkeä tai muuta aktiviteettia. Tuli perseen alla käytiin mitä oudoimmissa paikoissa... Ylimääräisillä retkillä olikin enemmän näkemistä ja kokemista, mutta ne hinnat kyllä kirpaisivat.

Asuntola oli tullessa suuri pettymys, mutta siihen oli tyydyttävä. Eipä siellä toisaalta tarvinnut paljoa aikaa viettää, kunhan yönsä nukkui.

Olen tyytyväinen, kun sain käydä sellaisissa paikoissa, joihin tuskin ihan helposti tulee myöhemmin lähdettyä (Las Vegas, Universal Studios etc). Onhan kielikurssi nuorelle turvallinen vaihtoehto, jos kaipaa rapakon taakse. Se oli kuitenkin ensimmäinen ja viimeinen kielimatkani. Seuraavaksi Amerikkoihin ihan omin päin...

Äänestä
  • kiinostunut kielimatkoista onko totta että matkojen taso on noin huono? haluaisin mennä englantiin tai maltalle. minkä järjestön kautta olit matkalla ef vai sts?

    Äänestä

  • olen kirjoitti:

    kiinostunut kielimatkoista onko totta että matkojen taso on noin huono? haluaisin mennä englantiin tai maltalle. minkä järjestön kautta olit matkalla ef vai sts?

    kannattaa mennä ef kautta se on kuulemma varmempi, itse olin maltalla st pauls bayssä 15 vuotiaana. todella mukava suosittelen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Menossa kirjoitti:

Eli tänne kakki jotka ovat menossa Ef kielimatkalle USA:an `07.

kirjoita listaan kysymys jos sinulla on kysyttävää reissusta.

kysymykset:
1.Oletko ollut aiemmin?


Eli lisätkää itsenne listaan.

Menossa:isätäperhe los angeles tai asuntola long beach, silloin 14 yksin menossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu