Kyllä pieksämäki sit on ankee mesta katukuvassa ei näy kun örvelö känniläisiä jne jne En kyllä tänä kesänä ole löytänyt kovinkaa montaa positiivista asiaa :(
Ankee kylä
booring
101433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sitten kans ne epämääräsen näköiset huumeveikot millä ei ole mitään moraalia.Pyöriivät sekaisin kun seinäkellot puistoissa ja kadulla huudellen rivouksia.
Ja katuvalotkin ovat pimeenä kuin Pohjois-Koreassa konsanaan!
Näyttääkö tutulta?
http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/7/7e/350px-Pyongyang.jpg
http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/0/01/250px-KwangbokStreet.jpg
http://www.traveladventures.org/continents/asia/images/nkstreetlife1.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/93/Pyongyang_street.JPG/180px-Pyongyang_street.JPG
http://www.peterlanger.com/Countries/Asia/Koreanorth/images/KPPYO013BW.jpg
Työläisen paratiisi!
Paljon ankeita harmaita betoniyksiöitä!
Niinpä. Puiston väelle olisi vietävä nettiyhteys.. sillon he voisivat MYÖS huidella maailmalle kaikenlaista epäasiallista kuten eräät tälläkin palstalla tekevät.
Samoin olisi hyvä edellyttää pukupakkoa puistossa liikkuville.
Pastori myös moraalinvartijaksi sekä vartijoita tornista tarkkailemaan ja takaamaan kunnon isänmaallisille kansalaisille turvallisuuden.
tulossa,kun aukee se uus mesta (galaxy)käsittäkseni siel rupee olee paljon muutakin toimintaa,kun pelkkä juottola.esim live musaa..
Puhut täyttä asiaa! Tää on kyllä harvinaisen kuollut paikka ja keskellä päivää näkee jo katukuvassa ja baareissa tosi humalaista sakkia. Onneks ei tarvii täällä enää kauaa asua, pakko se on vaihtaa johonkin vähän hohdokkaampaan cityyn=)
älä marmata... voist itsekin tehdä jotakin viihtyvyytesi parantamiseksi... käy nyt ensiksi vaikka suihkussa....
suata käyvä siel suihkus,ku on nii kuivaa,ja pohjaveetkii on nii alhaalla.taisin käyvä viimex suihkussa joskus huhti-toukokuun paikkeilla?ny toi paskanhaju käy nii hyvin päähänkii,jotta ei tartte juua "lilluakaan"paljoo.
Kaikenlaisia parannusehdotuksiakin on ollut mutta eipä noita taida kaupungintalolle kukaan välittää!? Kaupungintalolla nukutaan ruususen unta ja nautitaan koerkeasta palkasta, kaupunkilaiset ovat vain häiriötekijä.
Kaupungillakaan ei ole palaute- tai kansalaisaloitelomaketta nettisivuillaan kuten monella muulla menestyvällä kaupungilla!
Tuossa muutama hyvä ehdotus viihtyvyyden parantamiseksi. (Ettei katukuva näyttäisi niin Pohjois-Korealta)
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000001536&posting=22000000017862406
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000001536&posting=22000000017513890
Kaupungin ilmapiiriä voisi parantaa vaikkapa ihan aluksi ottamalla kansalaisten ajatukset ja ehdotukset ihan tosissaan ja miettimällä voitaisiinko ne toteuttaa edes jossakin muodossa, eikä vain torjua heti kättelyssä!
Eli ollaan aidosti kiinnostuneita parannusehdotuksista!
Kansalaisten kuuntelu on avain parempaan ja viihtyisämpään kaupunkiympäristöön
Joissakin kaupungeissa saa lähettämiinsä ehdotuksiin henkilökohtaisen vastauksen joko sähköpostiin tai jos haluaa niin kaupungin sivuille kaikkien luettavaksi.
Ootko reppana käynytkään muualla.Turhaan sitä p:mäkeä mollataan,on niitä vitun juoppoja joka puolella suomea. Kierrä vähän niin opit arvostamaan.