onko suhde

taas tuhoon

tuomittu?

Olen kaksonen 14.6 n. klo yksi yöllä syntynyt. Olin pitkässä aviossa leijonan kanssa ja suhde toimikin kohtalaisesti. Kompastuskiveksi tuli vain hänen alkoholiongelmansa.

Sen jälkeen seurustelin kolmisen vuotta kauriin kanssa. Suhde oli miltei alun pitäen katastrofaalinen. Kauris piti minua likimain anarkistisena villi-ihmisenä. Itse oli säntillisyyden perikuva, ei ymmärtänyt minua missään asiassa. Jotenkin kuitenkin ihastui minuun ja myöhemmin rakastuikin, mutta moitti, jopa solvasi loppuaikoina päivittäin. Suhde loppui vuodenvaihteessa.

Nyt olen jälleen rakastunut kaurismieheen, joka vaikuttaa kyllä erilaiselta kuin tämä edellinen. Uskallanko edes yrittää? Onko mitään mahdollisuutta pärjätä kauriin kanssa tosi tyypillisenä kaksosena. Luonnehoroskoopit ovat kohdallani sellaisia, etten sanaakaan vaihtaisi pois, en hyvistä enkä huonoista ominaisuuksista.

Valitettavasti en tiedä kummankaan kauriin syntymäkellonaikoja, jotka olisivat ehkä nyt tarpeen... Edellinen oli 13.1 syntynyt, tästä uudesta en tiedä päivämäärääkään.

Olen kiitollinen asiaan perehtyneiden vastauksista.

1

440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemukset kaurismiehestä

      Alussa kaurismies rakastu ihan silmittömästi, puolen vuoden päästä mulla kilahti. Tää kauris oli myös TÄYDELLINEN ja puhtonen pulu - omasta mielestään. Eikä ymmärtänyt lopulta edes mun harrastamisia tai kaupassakäyntejä ("mitä mä sitte teen sen aikaa???").

      Heittäyty marttyyriksi. Reilua.

      Eli kauris näytti todelliset karvansa vasta, kun oli turvallisila vesillä, kaksonen haavissaan. Tää kaksonen repi verkon lopulta kertaheitolla, yhessä päivässä, eikä kattonu taakseen sen jälkeen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      26
      1819
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      156
      1789
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      350
      1535
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      213
      1154
    5. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      144
      1138
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1128
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      995
    8. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      11
      985
    9. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      4
      979
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      928
    Aihe