Ihastunut Leijonaan

Kaksosnainen

Olen aivan ihastunut leijonamieheen,joka myös pitää minusta ja huumorintajustani.
Hän on kuitenkin,jollainlailla luotani poispyrkivä.
Mahdanko sitten olla liian innostunut hänen seurastaan.,mielestäni en kyllä ole roikkuvaa tyyppiä.
Miten minun pitäisi häneen suhtautua ja valloittaa hänet omakseni.

12

1946

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ainakin omasta mielestään

      Leijonamies vaatii kaiken huomion omalle kohdalleen. Hän on mielestään paras ja jos et anna sitä tositetta hänelle et ole tervetullut takaisin.

      Leijona- urosta on aina pidetty kuninkaana eläinmaailmassa ja sitä tahtoo myös ihmisleijona- uros olla. Mutta, hänen ominaisuutensa eivät aina riitä siihen titteliin. Viisas sivusta katsoja antaa leijonan luulla, että hän on paras - ja, pysyttellee loitolla.

      Olen itsekin kaksosnainen ja minulla oli lyhytaikainen tuttavuus erään leijonamiehen kanssa. Hän oli tyypillinen LEIJONA isolla L:llä. Seisoi peilin edessä, otti usein oman ulkonäkönsä keskustelun aiheeksi, kerskui omasta tuuristaan elämässään, kerskui minusta tuttavilleen. Hän oli antanut väärän kuvan minusta tuttavilleen, liiotellut esim. koulutuksestani, varaisuudestani mm. Hän puhui lakkaamatta hankinnoistaan - oli materialisti. Kerskui suorituksistaan sängyssä - vaikka oli iso nolla siinä asiassa!

      Miksi sitten osuimme yhteen? Hän oli hyvän näköinen, hän oli ylpeä saadessaan olla rinnallani. Mutta minä etsin miestä, joka osaisi tyydyttää naisen tarpeen - en tarvinnut merkkivaatteita kantavaa kaunista miehenkuvaa. Melkein kaikki oli tässä miehessä vain pinnallista!

      Kaksosnaisena etsin ideaalista suhdetta - en tyydy puolinaisiin ja pinnalisiin ihmisiin.

      Olemme vieläkin ystäviä, leijonamies ja minä, mutta meistä ei koskaan tule paria!

      • eräs joku muu

        tunnen kolme leijonaa ja kaikki ovat syvällisiä, taiteellisia, herkkiä, vilpittömiä, anteliaita ja vaatimattomia - mutta oikealla tavalla terveitsetuntoisia. leijonat ovat hyvää seuraa ja heillä on suuret tunteet. ehkä he hieman liioittelevat joskus, mutta minusta se on vain hurmaavaa. eivät he sillä mitään pahaa tarkoita. heitä pitää tosin kehua, mutta kun saa maailman ihanimman hymyn vastineeksi, miksei rakastaan kehuisi? hänhän ON maailman loistavin mies :). tuntemani leijonat ovat myös rakastavia vanhempia.


      • "ainakin omasta mieles...
        eräs joku muu kirjoitti:

        tunnen kolme leijonaa ja kaikki ovat syvällisiä, taiteellisia, herkkiä, vilpittömiä, anteliaita ja vaatimattomia - mutta oikealla tavalla terveitsetuntoisia. leijonat ovat hyvää seuraa ja heillä on suuret tunteet. ehkä he hieman liioittelevat joskus, mutta minusta se on vain hurmaavaa. eivät he sillä mitään pahaa tarkoita. heitä pitää tosin kehua, mutta kun saa maailman ihanimman hymyn vastineeksi, miksei rakastaan kehuisi? hänhän ON maailman loistavin mies :). tuntemani leijonat ovat myös rakastavia vanhempia.

        Mielipiteesi siitä, että Lejonat ovat rakastavia vanhempia, jaan kanssasi. Tuntemani Leijonat ovat todella hyviä vanhempia!


      • Kaksosnainen

        minustakin alkaa tuntumaan,että josko meistä sitten vaan tuleekin hyvät kaverit.
        Tämä minunkin tuntema leijona on melkoinen kerskuja ja välillä kuvittelee sängyssäkin olevansa sitä parasta mahdollista.


      • eri kokemus!!

        Kaksonen(myself) on haasteellinen kyllä leijonallekin-minut valloitti leijonamies ihan huomaamatta, enkä vieläkään ymmärrä miksi hän pitää minua elämänsä naisena--toisaalta kyllä..
        Minun mieheni on hyvä ja kyvykäs sängyssä.
        Tottakai hän loisteliaan ulkokuorensa alla on myös haavoittuva, ei unohdeta sitä.
        Kannattaa tutustua, jos jellona päättää iskeä kyntensä sinuun... muistathan pörröttää hänen turkkiaan tarpeeksi usein (muuten hän alkaa murjottaa..)


    • kaksosmies

      ...joka vastaavasti ihastunut leijonanaiseen. Taisi kuitenkin olla väärin myöntää olevansa ihastunut niin pian(?) Pelkkä imartelu olisi saattanut johtaa permpaan tulokseen.

      • Jellona-69

        Jos leijonalla on tunteita sinua kohtaan. Leijona pitää rehellisyydestä.


      • leijonatar_75
        Jellona-69 kirjoitti:

        Jos leijonalla on tunteita sinua kohtaan. Leijona pitää rehellisyydestä.

        mutta jos olet tyrkyttänyt itsesi liian helposti, ei leijona kiinnostu. Leijona pitää haasteellisesta saalistamisesta.


    • Kinney, Mrs

      olen itse kaksosnainen ja leijonan äiti...
      Kaikella rakkaudella; leijona todella kuvittelee olevansa aurinkokuningas ja osaa vaatia sen mukaista palvelua. Tästä häntä alituiseen huomautettakoon, hmm. Toisaalta hänellä on loistava huumorintaju, joka iskee kaksoseen. Hänen kanssaan pärjäät huumorilla ja hellyydellä. Tuntemani "lellonat" ovat rakastettavia tuhlareita, jotka käsittääkseni tuhlaavat myös hemmottelua rakkaalleen. Älykkäitä veitikoita, joiden kanssa suosittelen myös pitämään puolesi.

      • Kaksostyty-82

        Maailman ihanin jellona lähti kuukausix ulkomaankommenukselle. Kuinka tuota nyt pitää palvoa ? Imarrella sähköpostilla päivittäin/viikottain? Tehdä yllätysvierailu?


      • ja kaksonen

        Leijonalapseni ovat älykkäitä ja toimeentulevia. He ovat tähän mennessä saaneet joka ikisen työpaikan, jota ovat hakeneet, sekä kesäisin opiskeluaikoina, että tutkintonsa suoritettua. Heillä on loistava itseluottamus ja -tunto ja ympäristö vaikuttaa luottavan heihin - kuten minäkin teen!

        Luotettavia, älykkäitä ja sydämmellisiä ihmisiä!


    • pitää

      vain olla oma itses.Et yritä valloittaa, oo jopa vähä etäinen, mutta iloinen ja hauska.
      Leijona haluaa valloittaa itse jos on niin päättänyt. Kokem.on

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      137
      810
    2. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      48
      642
    3. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      70
      619
    4. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      81
      571
    5. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      529
    6. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      46
      510
    7. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      64
      489
    8. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      36
      485
    9. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      94
      472
    10. Odotan tosi paljon et nähdään uudelleen

      Sinussa on piirteitä, jotka sai kiinnostumaan.
      Ikävä
      21
      468
    11. Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa

      Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja
      Maailman menoa
      264
      460
    12. Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös

      Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko
      Suomussalmi
      37
      411
    13. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      25
      397
    14. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      86
      396
    15. Sofia ja Jeffrey yhdessä

      Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      395
    16. 21
      392
    17. Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?

      En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U
      Ikävä
      33
      391
    18. Mikä on ollut ihanin

      Kohtaaminen kaivattusi kanssa? Mistä haaveilet hänen kanssaan?
      Ikävä
      13
      385
    19. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      24
      376
    20. Kun asiat pitkittyy niin ne mutkistuu

      Mutkaista jo on, ei nämä enää selviä.
      Ikävä
      29
      374
    Aihe