Nesteralliin kiinnostaisi mennä enskalla ja välttää ne ruuhkat mutta kun ei tunne yhtään niitä seutuja niin oisko ketään jolla olisi kokemusta nesterallista ja olisi liikkunut paikan päällä endurolla pitkin metsiä ?
Jos on kokemusta ja viitsisit laittaa mailia niin tässä osoite :
[email protected]
P. 040 5395710
Jos on kokemusta ja viitsisit laittaa mailia niin tässä osoite :
[email protected]
P. 040 5395710
Vastaukset 3
Vanhimmat
eipä taida onnistuu enskalla meno ensiks luvat kuntoon ja toiseks ajeleppa siellä mettäs kun ei oo polun polkua ja immeisii on aivan perkeleest mutta maantie siirtymät ja joihinkin pätkille pääsee pyörällä mettäautoteitä pitkin tosi hyvin.
Metsässä enduropyörällä ajaminen vaatii AINA maanomistajan luvan, joten kannattaa unohtaa tuo metsien halki ajaminen. ;-)
Moro,
viime vuonne eka kerran enskalla liikkeellä ja yhtä juhlaa. Kotilojonot parhaimmillaan kilometrejä ja pyörällä vaan silti pätkän varteen muutama minuutti ennen pätkän alkua. Liikuttiin kuitenkin virallisia teitä pitkin.
Tänä vuonna ois tarkoitus ottaa sama uusiksi ja taas kotilokuskeja ottaa päähän... =)