ruger mk III .22 purku

purku onnistuu aina siihen asti kunnes pitäisi irrottaa piippu kahvaosasta.Vaan kun ei lähe. Missä vika?
61801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eihän tuo vaikeata ole! Kun olet irroittanut lippaan,palautinjousen ja luistin.... Laita rungon takapää(siis se osa mistä luisti tulee pihalle) esim. pöytää vasten ja paina kahvasta alaspäin. Kasaaminen päinvastaisessa järjestyksessä. Yleensä piippua ei kannata irroitella kahvasta erilleen, paitsi jos ase on erityisen likainen.

Äänestä

Kysyisin muuten tuosta Ruger MK III -pienoispistoolista, että onko se radalla tarkka ja toimintavarma? Tuleeko syöttöhäiriöitä? Onko sulla äänenvaimenninta? Onko se helppo irrottaa ja puhdistaa? Erityisesti kiinnostaisi kasan koko taulussa ja mahd. äänenvaimentimen kiinnitys/irrottaminen. Oon tässä jo jonkin aikaa harkinnut tuon pistoolin hankkimista.

Äänestä
  • Osta mkII kmk512 jos niitä viel saa ja miksei sais ja siihen uudet kahvat ni on hyvä! En kyl tiedä mikä se mk3:nen on, olisko se muovikahvainen malli? Ainaski tuohon saa näppärän änkkärin joka on nopea irroittaa ja kiinnittää.
    Tarkkuudesta en tiedä muut ku on mulle ainaki riittäny tosin en nyt ole mikään huippuampuja, mutta hyvältä tuelta olen kyllä saanu kelvollisia kasoja aikaiseksi!

    Äänestä

  • Tarkka on.Kasoja en ole mittaillut mutta hyvältä on näyttänyt.Äänenvaimennin kiinnittyy etutähtäimen taakse ilman että etutähtäin peittyisi niin ettei pystyisi tähtäämään.Punapiste tähtäimen saa kiinni aseen päälle tulevaan kiskoon jos sellaisen haluaa.

    Äänestä

  • arska kirjoitti:

    Osta mkII kmk512 jos niitä viel saa ja miksei sais ja siihen uudet kahvat ni on hyvä! En kyl tiedä mikä se mk3:nen on, olisko se muovikahvainen malli? Ainaski tuohon saa näppärän änkkärin joka on nopea irroittaa ja kiinnittää.
    Tarkkuudesta en tiedä muut ku on mulle ainaki riittäny tosin en nyt ole mikään huippuampuja, mutta hyvältä tuelta olen kyllä saanu kelvollisia kasoja aikaiseksi!

    MK3 on päivitetty versio MK2:sta. Lisäyksinä mm.latausindikaattori joka kertoo onko patruunapesässä mitään.

    Äänestä

  • GRIZZLY kirjoitti:

    MK3 on päivitetty versio MK2:sta. Lisäyksinä mm.latausindikaattori joka kertoo onko patruunapesässä mitään.

    Vai lataus indikaattori...kaikennäköstä sitä onkin!
    Täytyypä ihmetellä olisko mun MK2:ssa latausindikaattori eli onko ulosvetäjän kynnestä havaittavissa mitään...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ei ymmärrä kirjoitti:

purku onnistuu aina siihen asti kunnes pitäisi irrottaa piippu kahvaosasta.Vaan kun ei lähe. Missä vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu