hmmmm

..olevan monenlaisia mielipiteitä siitä odotellakko yhdet menkat km:n jälkeen vai ei, taidanpa kuitenkin odotella varalta sen kuukauden vaikka vauvakuume kova. parempi katsoa kuin katua, se on kuitenkin niin lyhyt aika!
2500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

se on tapauskohtaista. Se riippuu miten km on edennyt, onko kaikki tullut itsestään ulos vai onko tarvittu lääkkeitä tai kaavintaa. Ja myös siitä missä vaiheessa km on tullut.

Kannattaa kysyä lääkäriltä jos on epävarma omasta tapauksestaan.
Itsekin sitä kysyin ja lääkäri sanoi mulle, että kun on niin varhaisessa vaiheessa tullut se km niin ei tarvitse odottaa yhtä kiertoa väliin.

Äänestä
  • sanottiin että yhden kuukautiset olisi hyvä odottaa ja sitten alkaa yrittämään uudelleen. Olen kyllä lukenut monelta palstalta, että aika moni on aloittanut yrityksen heti.. mutta riippuuhan se vähän siitäkin että miten keskenmeno tapahtui..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täällä näyttää.. kirjoitti:

..olevan monenlaisia mielipiteitä siitä odotellakko yhdet menkat km:n jälkeen vai ei, taidanpa kuitenkin odotella varalta sen kuukauden vaikka vauvakuume kova. parempi katsoa kuin katua, se on kuitenkin niin lyhyt aika!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu