Kaunein asia..

lempi

mitä sinulle merkityksellinen ihminen on sanonut joskus? :)

19

1551

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yllättys

      -lopeta toi tupakan poltto- ja olen lopettanut-

      • lempi

        onhan se rakkauden osoitus kai tuokin. Ainakin terveytesi on hänelle varmaan tärkeätä.

        Tuosta tuli kyllä vähän sellainen mielikuva, että ihan kuin olisit vihainen jostain tai sitten kaikki sinulle tärkeät ihmiset ovat tosi asiapitoisia ja käsityksesi kauniista asioista on aika karu.

        Multa kysyttiin tuolla miesten logiikka-palstalla, että olenko jotenkin hyväuskoinen. Ehkä mussa sitten on vähän sitä vikaa, koska sellaiset kauniit jutut, mitä ihmiset sanovat toisilleen ovat minulle tärkeitä :) tai sitten olen vain ihminen, jolle pienetkin asiat merkitsevät paljon.


      • ......
        lempi kirjoitti:

        onhan se rakkauden osoitus kai tuokin. Ainakin terveytesi on hänelle varmaan tärkeätä.

        Tuosta tuli kyllä vähän sellainen mielikuva, että ihan kuin olisit vihainen jostain tai sitten kaikki sinulle tärkeät ihmiset ovat tosi asiapitoisia ja käsityksesi kauniista asioista on aika karu.

        Multa kysyttiin tuolla miesten logiikka-palstalla, että olenko jotenkin hyväuskoinen. Ehkä mussa sitten on vähän sitä vikaa, koska sellaiset kauniit jutut, mitä ihmiset sanovat toisilleen ovat minulle tärkeitä :) tai sitten olen vain ihminen, jolle pienetkin asiat merkitsevät paljon.

        -hän osoitti sillä valittävänsä ja sillä on merkitystä.


      • lempi
        ...... kirjoitti:

        -hän osoitti sillä valittävänsä ja sillä on merkitystä.

        ja pääasia tietysti, josko tulit siitä onneliseksi :)


    • hän sanoi..

      "Sun täytyisi käydä Roomassa. Niin kaunis kaupunki sopisi sinulle, koska olet niin kaunis.." Tuo on jäänyt mieleen päällimmäisenä. Onhan niitä muitakin kohteliaisuuksia tullut. :)

    • kaunein asia, ei ollut ensin sanallinen. Ensiksi tuli kyyneleet, sitten tuli hymy, sitten viimeisenä sana: Kyllä.

    • on jäänyt mieleen

      "Pärjäätkö varmasti nyt?"

      • utelias

        tilanteessa hän sinulle noin sanoi?


    • sanoi

      mua ainoaksi ihmiseksi, jonka kanssa tuntee olevansa ihan rentoutunut:)

    • Hönttö

      Tuli aamiaispöydässä anoppilassa puhetta parisuhteista. Mieheni jotenkin vain myhäili, katseli minua pitkään ja sanoi sitten yhtäkkiä kaikkien kuullen minun olevan juuri oikeanlainen ihminen hänelle, juuri sellainen minkä aina on halunnutkin. Nousi sitten vielä pöydästä ja suikkasi suukon hakiessaan lisää kahvia.

      Anoppini näytti tyytyväiseltä poikansa sanoihin ja kertoi huomanneensa asian kyllä, virnistellen.

      Meinasin vetäistä kahvit väärään kurkkuun, sillä mieheni on sitä laatua joka ei yleensä puhu eikä pussaa.

      Kyllä tuli uskomattoman hyvä mieli. :)

    • joskus..

      .....je t' aime!

    • ****

      pitävänsä minusta.

      • juttu:

        sanoi pitävänsä minusta.


    • joka alkoi

      näin: "Rakkaimmalle". Hän varmaan piti minusta silloin :).

    • -jii-

      "...oot sä vaan niin ihana, voi kun sut saisin..."

      Ja myyty olen vieläkin :)

    • niinkin

      yksinkertaiset sanat kuin: "Voi sua".
      Mutta se mieletön lämpö ja välittäminen, joka niistä oli aistittavissa. Oih ja voih. :)

      • työkaverini

        Nuori 17 v.poika sanoi minulle kohta 50 v.naiselle,että voi että hän on onnellinen että on saanut tutustua minuun.Olen aina hänen sydämessään ja tulee aina niin hyvälle mielelle kun näkee minut.

        Olen otettu moisista sanoista! Ihastunutko????


    • ajatella

      Taito olla "Pieni rakas eneklei" ja seuravaksi totesi viellä " aidosta kullasta tehty prinsessa :)"

    • Jenny T.

      Siskoni on elämäni tärkein ihminen. Samalla hän on sellainen ihminen, joka ei pahemmin tunteistaan puhu, sellainen on hänestä "imelää" ja vaikeaa.
      Noh, olimme kerran tulossa yhdessä kaupasta, kun näimme sateenkaaren pään aivan edessämme (sen voi ihan oikeasti nähdä kun oikealle paikalle sattuu). Sanoin siskolle, että nyt pitää mennä kattomaan löytyykö sieltä kultaa ja sisko jäi odottamaan, kun lähdin kävelemään sateenkaaren päätä kohti. Mutta, mitä lähemmäs sitä tulin, sitä vaikeampi oli päätellä missä se pää oikein on, se jotenkin "vältteli" ja sisko sitten sieltä etäämmältä rupes mua neuvomaan "vähän eteenpäin, vasemmalle, enemmän oikealle" etc., kunnes lopulta seisoin siellä sateenkaaren päässä. Sanoin sitten siskolle sieltä, että kaunistahan siellä on, muttei siellä kultaa ole ja palasin takaisin siskon luokse. Jatkettiin matkaamme. Sisko oli siinä sitten tosi hiljainen ja yhtäkkiä se kääntyi muhun päin ja sanoi: "Sun mielestä siellä ei ollu kultaa, mutta mulle siellä oli enemmäkin, vielä ku sulla on toi keltanen takki päälläs. Mä rakastan sua, pikkusisko, sä olet mun kultaruukku sateenkaaren päässä.".
      Meinas itku päästä. :)))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      50
      5599
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      44
      4342
    3. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      144
      3766
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      91
      3630
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      70
      2854
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      105
      2497
    7. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      56
      1816
    8. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      226
      1646
    9. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      36
      1521
    10. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      31
      1418
    Aihe