Tietääkö joku mitä ovat "AVP25.tmp" ja "AVPC10.tmp" nimiset tiedostot? polku on C:\WINDOWS\Temp, Muistia ne vievät 3.99 gt kappale
Noiden kahden tiedoston takia kiintolevyn eheytys ei onnistu, Tietääkö joku, mitä noi kaksi tiedostoa on ja voiko niitä poistaa, tai tehdä jotain, että onnistun eheyttämään kiintolevyni?
Auttakaa joku nero pikaisesti, kiitos
Noiden kahden tiedoston takia kiintolevyn eheytys ei onnistu, Tietääkö joku, mitä noi kaksi tiedostoa on ja voiko niitä poistaa, tai tehdä jotain, että onnistun eheyttämään kiintolevyni?
Auttakaa joku nero pikaisesti, kiitos
Vastaukset 2
Vanhimmat
mutta koska ovat tilapäistiedostoja niin voit poistaa, tuskin windows niin tyhmä käyttis on että sijoittaisi kriittisiä tiedostoja temp-kansioon.
PS. Mikäli eivät lähde normaalilla tiedoston poistolla niin kokeile Sami Tolvasen Eraser-ohjelmaa, on ilmainen ja sen löytää netistä googlettamalla. Mutta valitse niistä pyyhintämenetelmistä jokin nopeampi, muuten se kirjoittaa tiedoston päälle kymmeniä kertoja. Omiakin menetelmiä voi luoda, mulla on esim. 1 pass eli vain kerran kirjoitetaan päälle, ja kirjoittaa 0-merkkiä tiedoston täyteen. Toi on siis tiedoston turvapyyhintäohjelma.
Jos sekään ei auta niin jos pystyt buuttaamaan ns. dos-tilaan (en tiedä mikä winkku sulla on) jos sellainen sun versiossa vielä on, ja anna komentorivillä käsky
attrib -r -s -h c:\windows\temp\*.*
Niin se poistaa kirjoitussuoja-, piilotiedosto- ja järjestelmätiedostoattribuutit (eli määreet) noilta ko. tiedostoilta, sen jälkeen käsky
echo K|del c:\windows\temp\*.*
(jos winkkusi on englanninkielinen niin vaihda tuon echo K tilalle echo Y ja muista se "putkitusmerkki" joka löytyy -näppäimestä kun painat AltGR- ja -näppäintä samaan aikaan.
nii käyttöjärjestelmä oli windows xp
Kiitos ny neuvosta, kiintolevytilaa vapautui 8 gigaa, ja kaikki pirstoutuneisuus hävisi kiintolevyltä!