Mesen käynnistys

Joka kerta kun käynnistän koneeni mese pamahtaa auki päällimmäiseksi. Miten sen saa muutettua, että se käynnistyy vain silloin kun itse haluan. Onko jotkut automaattikäynnistysmääritykset jossakin vai miten.
1236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mesen asetuksissa voi muuttaa.
Avaa Mese,> Ylhäältä Käynnistä,> Asetukset,> Yleistä,> Siinä täppä pois, kohdasta "Suorita Messenger automaattisesti j.n.e."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viklund kirjoitti:

Joka kerta kun käynnistän koneeni mese pamahtaa auki päällimmäiseksi. Miten sen saa muutettua, että se käynnistyy vain silloin kun itse haluan. Onko jotkut automaattikäynnistysmääritykset jossakin vai miten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu