kuka kärsii...

Kertokaa kokemuksia ? Liittyykö siihen myös yleensä masennusta ? Kertokaa,kertokaa ja kertokaa - että vähän osaisin aavistaa.
1143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ja siksi laitan tässä jotakin vinkkiä. Itse en kärsi ns. kaamosmasennuksesta, masenn. kylläkin. Minulla yleensä vaikeinta alkukesä. - Miksi et GOOGLAISI eli läppäisi Googleen 'kaamosmasennus' ja katsele sieltä mitä saat. Yritä löytää artikkeleita aiheesta, niitä kyllä on. Näin selviät parhaiten asiasta tietäväisemmäksi, eli käytä nettiä vaan, edelleen. (Senköhän takia kukaan ei ole kommentoinut, kun kukaan ei NYT muista (masennus heikentää muistia!) semmoista asiaa kuin kaamospimeys, heh, heh.)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..kaamosmasennuksesta ? kirjoitti:

Kertokaa kokemuksia ? Liittyykö siihen myös yleensä masennusta ? Kertokaa,kertokaa ja kertokaa - että vähän osaisin aavistaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu