Joopa joo, tuli piruuttaan käväistyä tässä yhtenä päivänä vetämässä tyypit uudella Caliberilla, jossa noin ulkoisesti on moneen perheautoon verrattuna jonkinlaista vetoa. Mutta heti kun pani koneen käyntiin, niin korviin kantautui suloinen vw-dieselin traktorin ääni; vw:n diesel kun ei muutenkaan ole markkinoiden hienostuneimpia ja jos vielä äänieritys on jätetty tuolle tasolle, tuloksena on vanha kunnon transit-fiilis. Tässä suhteessa täytyy yhtyä esim. ajovalo.netin arvioon selvästi puutteellisesta äänierityksestä (ajovalossa tyypit bensakoneella), joka ei tietenkään myöskään motarilla mitenkään korvia hivele. Samoin voi yhtyä sistustuksen jotenkin muoviseen ja halvanoloiseen yleisvaikutelmaan kummallisesti suljettaessa rämisevine ovineen. Edelleen ohjaus on tehostettu jenkkityyliin ylikeveäksi ja jousitus liian pehmeäksi, mikä etenkin mutkateillä kostautuu heti ja tekee kuskille omituisen epävarman olon. No, motarilla auto kyllä painelee varsin suoraan ja eleettömästi. Kaiken kaikkiaan jos pelkästä SUV-vaikutelmasta, joka sitä paitsi voi 4-5 vuoden päästä olla pois muodista, ei haluaa maksaa, niin sekä perusmallin että CRD SXT:n hintaluokasta löytyy parempia vaihtoehtoja, jotka tarjoavat enemmän autoa rahan vastineeksi. En halua kaikella tällä sanoa, että Caliber olisi jotenkin täysin surkea esitys, mutta kyllä se selvästi hintaluokkansa parhaita euroopplaisia jaa japanilaisia perässä on ja tässäkin valossa amerikkaisen autoteollisuuden vaikeudet näyttäytyvät täysin ymmärrettävässä vaalossa.
Caliber on
3
1252
Vastaukset
- amerikan.
Onko Caliber amerikan Skoda?
- hantta
Älä nyt yhtään ala vertaan caliberia skodaan, sen voin taata ettei caliber tule voittamaan yhtään vertailutestiä. Skodassa sentään on ominaisuudet suunniteltu eurooppalaiseen makuun ja ymmärrykseen.
- näin on
hantta kirjoitti:
Älä nyt yhtään ala vertaan caliberia skodaan, sen voin taata ettei caliber tule voittamaan yhtään vertailutestiä. Skodassa sentään on ominaisuudet suunniteltu eurooppalaiseen makuun ja ymmärrykseen.
En ole itse mikään Ocu-fani, mutta jos joku diktaattori pakottaisi näistä kahdesta valitsemaan, niin kyllä olisi helppo valita Ocu - olkoonkin, että se on noin ulkoisesti tylsähkö.
Nimim. alkuperäisen viestin lähettäjä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1247092KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4096793Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693443Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521323008Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092594Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään432144- 1251874
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211737Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821407- 741297