haluaa menettää raajojaan onnettomuudessa ja joutua siitä syytteeseen:
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Kranaatinheitinturmassa rikosepäilyjä/1135220892984
kannattaa mennä armeijaan jos
7
1131
Vastaukset 7
- msda
voit menettää raajasi autoillessa, pyörällä polkiessa yms yms.
- plitc
ketään ei pakoteta autoilemaan uhkaamalla muutoin laittaa vankilaan.
- Iso mies
plitc kirjoitti:
ketään ei pakoteta autoilemaan uhkaamalla muutoin laittaa vankilaan.
Mitään muuta ei ole pakko elämässä tehdä kuin kuolla.
- tulevalle alokkaalle :(
Ensi vuoden alkupuolella olisi tarkoitus mennä ja nyt aletaan pelottelemaan tollasilla jutuilla :(
- plöpö
KANNUSTAVAA, ei kammustavaa xD
- Ottava boikotti
Nuoret nyt kannattaa oikeasti miettiä kun Halonen ja Tuomi-Oja ovat saamassa miinakiellon voimaan Kokoomushallituksen siunaamana.
Niin miettikää kaksikin kertaa kannattaako meneä Armeijaan. Sillä maine (joidenkin kansalaisjärjestöjen!!) silmissä on tärkeämpää kuin teidän turvallisuutenne. Lisäksi Tilkka eli intin keskussairaala on ajettu alas, Teidän vammautumista ei korvata. J
Nyt kaikki mukaan Ottawa sopimus intti boikottiin. Vanhemmat huom. maineemme kansalaisjärjestöjen silmissä on tärkeintä, ei maamme puolustajien turvallisuus.
Jakakaa tätä tietoa muille palstoille ja reserviläisjärjestöille.- Kannatetaan
Oletteko miettineet miksi alokasaikana varusmiehet ovat niin oudon paljon kipeänä?
Syy voi olla siinä että heihin pistetään niin monta rokotetta. Rokotteissa olevat säilöntäaineet, mm tiomersaali, elohopea ym, epäpuhtaudet vievät immuniteetin ja altistavat altzhaimerin taudille ym. Pelkästään tuo älytön rokottaminen on vaarallista saatikaan sitten se että maineemme vuoksi viedään jätkiltä vielä tylkalutkin.
Joo Boikotti on hyvä juttu. kannatetaan ja jaetaan tietoa muille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.561672Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt241302- 951016
- 87773
- 44765
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20569- 28561
- 31503
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?55493Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30433