Korsika go-go.

Toppahousu

Saako näistä Korsikan stadeista irti mitään äksöniä yöaikaan; Ajaccio, Bastia? Muut ovat Wikipedian mukaan pelottavan pieniä. Osaako joku sanoa turistirysistä, vaikka pienistäkin? Funteerasin lauttamatkan varaamista Sardiniasta mutta turhaa kai Korsikassa on paria päivää pidempään viipyä kun aurinkoa voi ottaa Sardiniassakin..?

(Sisiliassa yritin kiertää historiallisia paikkoja mutta kun paikallisten onnettoman englannin taidon vuoksi olisi pitänyt itse kaivaa kaikki tieto ja aikataulut netistä (se mitä sinne on englanniksi vaivauduttu laittamaan - ja päivittämään), niin ajattelin että se ei sentään ole loman tarkoitus..)

1

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Korsikaan ihastunut

      Korsika on ihana paikka, et varmasti pitkästy! Olen kirjoittanut viime kesän reitistäni aiemmin tänne sivuille, katso alla oleva linkki tai kahlaa pari sivua taaksepäin!

      http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=104&conference=4500000000000922&posting=22000000015190965

      Meitä oli reissussa neljä nuorehkoa tyyppiä, joten hyvän illallisen jälkeen istuimme usein baarissa. Bilettämässä kävimme Porto Vecciossa, mutta varmasti joka paikassa on jotain aktiviteettia. Corte on yliopistokaupunki, joten siellä ainakin luulisi bilepaikkoja olevan.. tosin kesällä paikka aika hiljainen.

      Olen käynyt myös kahdesti Sardiniassa, joka sekin kiva, muttei vedä millään vertoja Korsikan kauneudelle...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe