Saako näistä Korsikan stadeista irti mitään äksöniä yöaikaan; Ajaccio, Bastia? Muut ovat Wikipedian mukaan pelottavan pieniä. Osaako joku sanoa turistirysistä, vaikka pienistäkin? Funteerasin lauttamatkan varaamista Sardiniasta mutta turhaa kai Korsikassa on paria päivää pidempään viipyä kun aurinkoa voi ottaa Sardiniassakin..?
(Sisiliassa yritin kiertää historiallisia paikkoja mutta kun paikallisten onnettoman englannin taidon vuoksi olisi pitänyt itse kaivaa kaikki tieto ja aikataulut netistä (se mitä sinne on englanniksi vaivauduttu laittamaan - ja päivittämään), niin ajattelin että se ei sentään ole loman tarkoitus..)
Korsika go-go.
1
270
Vastaukset
- Korsikaan ihastunut
Korsika on ihana paikka, et varmasti pitkästy! Olen kirjoittanut viime kesän reitistäni aiemmin tänne sivuille, katso alla oleva linkki tai kahlaa pari sivua taaksepäin!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=104&conference=4500000000000922&posting=22000000015190965
Meitä oli reissussa neljä nuorehkoa tyyppiä, joten hyvän illallisen jälkeen istuimme usein baarissa. Bilettämässä kävimme Porto Vecciossa, mutta varmasti joka paikassa on jotain aktiviteettia. Corte on yliopistokaupunki, joten siellä ainakin luulisi bilepaikkoja olevan.. tosin kesällä paikka aika hiljainen.
Olen käynyt myös kahdesti Sardiniassa, joka sekin kiva, muttei vedä millään vertoja Korsikan kauneudelle...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle132000Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631405Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise981351Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681225Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51131Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥31987En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?52986- 47981
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334950Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell38879