Korsika go-go.

Toppahousu

Saako näistä Korsikan stadeista irti mitään äksöniä yöaikaan; Ajaccio, Bastia? Muut ovat Wikipedian mukaan pelottavan pieniä. Osaako joku sanoa turistirysistä, vaikka pienistäkin? Funteerasin lauttamatkan varaamista Sardiniasta mutta turhaa kai Korsikassa on paria päivää pidempään viipyä kun aurinkoa voi ottaa Sardiniassakin..?

(Sisiliassa yritin kiertää historiallisia paikkoja mutta kun paikallisten onnettoman englannin taidon vuoksi olisi pitänyt itse kaivaa kaikki tieto ja aikataulut netistä (se mitä sinne on englanniksi vaivauduttu laittamaan - ja päivittämään), niin ajattelin että se ei sentään ole loman tarkoitus..)

1

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Korsikaan ihastunut

      Korsika on ihana paikka, et varmasti pitkästy! Olen kirjoittanut viime kesän reitistäni aiemmin tänne sivuille, katso alla oleva linkki tai kahlaa pari sivua taaksepäin!

      http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=104&conference=4500000000000922&posting=22000000015190965

      Meitä oli reissussa neljä nuorehkoa tyyppiä, joten hyvän illallisen jälkeen istuimme usein baarissa. Bilettämässä kävimme Porto Vecciossa, mutta varmasti joka paikassa on jotain aktiviteettia. Corte on yliopistokaupunki, joten siellä ainakin luulisi bilepaikkoja olevan.. tosin kesällä paikka aika hiljainen.

      Olen käynyt myös kahdesti Sardiniassa, joka sekin kiva, muttei vedä millään vertoja Korsikan kauneudelle...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      2097
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2012
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      13
      1541
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1352
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1319
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      717
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      688
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe