anturasta ja sokkelista

Meille tulossa 40cm:n antura ja 15cm:n sokkeli 5cm:n finfoam siihen pystyyn. Onko muilla näin? Kuinka sokkelimuottien laitto kapealle anturalle on onnisunut? Jos tässä on mielestäsi jotain huonoa miksi et tekisi näin?
1480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

harkoista anturan päälle ja siinä ei ole mitään sovitus vaikeutta.

En oikein ymmäärrä miksi valumuottien teko ei onnistuisi, tosin timpurin taitoja tarvitaan hieman enemmän ja ensimmäistä kertaa rakentavalle voi olla liian vaikea homma. Ja molemmat voidaan valaa samalla kertaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maami kirjoitti:

Meille tulossa 40cm:n antura ja 15cm:n sokkeli 5cm:n finfoam siihen pystyyn. Onko muilla näin? Kuinka sokkelimuottien laitto kapealle anturalle on onnisunut? Jos tässä on mielestäsi jotain huonoa miksi et tekisi näin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu