Olen suunnitellut em. veneen ostamista, vm 2000. Onko kokemuksia (hyviä/huonoja) ko. veneestä? Olen lukenut muutamia kommentteja, että ei mene suoraan aallokossa??? Pitääkö paikkaansa... Moottori ilmeisesti on kestävä ja pieniruokainen, ja vene muutenkin sopiva Saimaalle matka/retkiveneeksi...?
Bella 702
7
2472
Vastaukset
- kelvollinen
Ei mene suoraan sileälläkään mutta rattihan on keksitty.
Se ei mainoksista huolimatta sitten ole mikään puoliliukuva vaan tavallinen uppoumavene, marssivauhti 6-7 solmua.- kulkuasento
Hyvä tilankäyttö mutta kulkee todella kummallisesti keula alhaalla. Perä on liian kantava joten myötäallokossa vaikeuksia. Rungossa lienee jokin suunnitteluvirhe. Sopii järvialueille paremmin kuin merelle.
- Anonyymi
kulkuasento kirjoitti:
Hyvä tilankäyttö mutta kulkee todella kummallisesti keula alhaalla. Perä on liian kantava joten myötäallokossa vaikeuksia. Rungossa lienee jokin suunnitteluvirhe. Sopii järvialueille paremmin kuin merelle.
Eräässä liikkeessä Bella 702 myyntihinta oli päälle 13 000 e. Mielestäni ihan liikaa ks. Veneelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eräässä liikkeessä Bella 702 myyntihinta oli päälle 13 000 e. Mielestäni ihan liikaa ks. Veneelle.
No nyt aloittaja on mielissään. Ei mennyt 16 vuoden odottelu hukkaan.
- Anonyymi
En tiedä kuinka viisaita kommentoijat ovat olevinaan. Itse olen ajanut 30v erilaisilla veneillä liukuvilla ja upppouma runkoisilla. Ok että bella roiskii vettä ja ei mene suoraan. Se johtuu siitä että se on suunniteltu siten että laitetaan kaasua niin paljon että keula nousee ylös.kaikki jotka ovat ajaneet veneillä tietää että kun keula on alhaalla niin veneen runko alkaa ohjata venettä. Jos Tämä tullut selväksi niin aja hiljaa veneelläsi niin ei varmasti menesuoraan vaan hakee puolelta toiselle.
- Anonyymi
Taattua soumi-laatua suunnittelussa ja toteutuksessa.
- Anonyymi
Kyllä minun vene kulkee luikertelematta, aavistuksen kaartaa styrpuuriin, johtuen potkurin pyörimissuunnasta.
Veneessä pitkäköli 79cm keulassa ja perässä 140cm + iso peräsin takaa suoran kulun, myös myötäisillä, nopeudesta riippumatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1193704Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai272760Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso72535Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1262328Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani82114- 371677
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581086Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361000Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 75974"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For78933