jos välitätte omasta ja lastenne terveydestä välttkää siniseksi värjättyjä karkkeja,limsoja,hammastahnaa,meikkejä,voiteita,pesuaineita,lääkkeitä..
jopa lääketeollisuus tietää mitä kemiallisesti tehty sininen väriaine aiheuttaa,mutta he eivät välitä koska direktiivit sallii käytön eikä sitä ole kielletty.
kannattaa välttää myös vihreiksi värjättyjä elintarvikkeita ja kosmetiikkaa,elleivät ne ole tehty lehtivihreästä,muutoin on sinisen ja keltasen värin yhdiste.
kannattaa muutenkin välttää värjättyjä tuotteitä ja valita lisäaineettomia tuotteita,siis ns. puhdasta ruokaa..
ihminen on melko haurasta solukkoa,eikä solut kestä kaikkia kemiallisia aineita,joita ihminen on laboratoriossa väsännyt houkkuttelemaan ihmisiä ostamaan kauniin värisiä tuotteita..
sininen väriaine aiheuttaa syöpää
14
5847
Vastaukset
- tälle
väitteelle tieteelliseen tutkimukseen pohjaavan linkin, kiitos!
- lisäaineeton
olen lukenut tiedon terveysalan kirjasta.
on myös monia lisäaineita, joilla tiedetään olevan syöpää aiheuttavia vaikutuksia.
asioita kaunistellaan,koska raha hallitsee tätä planeettaa ja ihmisten terveydenkin kustannuksella haalitaan rahaa..
onhan monilla lääkeaineillakin pahoja sivuoireita,mutta ne vedetään vasta sitten myynnistä ,kun joku kuolee äkillisesti niiden vaikutuksesta.
lähes kaikki allergiat,selittömät masennukset ym johtuvat myrkyistä siis väriaineista,lisäaineista joita liian monet ihmiset suostuvat sinisilmäisinä syömään. - sitten
lisäaineeton kirjoitti:
olen lukenut tiedon terveysalan kirjasta.
on myös monia lisäaineita, joilla tiedetään olevan syöpää aiheuttavia vaikutuksia.
asioita kaunistellaan,koska raha hallitsee tätä planeettaa ja ihmisten terveydenkin kustannuksella haalitaan rahaa..
onhan monilla lääkeaineillakin pahoja sivuoireita,mutta ne vedetään vasta sitten myynnistä ,kun joku kuolee äkillisesti niiden vaikutuksesta.
lähes kaikki allergiat,selittömät masennukset ym johtuvat myrkyistä siis väriaineista,lisäaineista joita liian monet ihmiset suostuvat sinisilmäisinä syömään.kertoa tietolähteesi jotta itsekin voisin asiaan tutustua. Kirjoitat yksikössä joten voisitko antaa kirjan nimen, kiitos.
- tiedän
sinisen väriaineen käyttö on kielletty norjassa.mutta suomea kun hallitsee rahaa pyörittävä eu,niin kaikki moska sallitaan täällä,atsoväritkin vapautui eu:n myötä,vaikka niiden tiedetään aiheuttavan asmaattisia oireita ja ylivilkkautta ja keskittymishäiriöitä.
on kyllä naurettavaa miksi lääkkeittenkin pitää olla jonkun värisiä,mielestäni valkoinen lääke on paljon mielekkäämpi syödä,kuin joku luonnottoman värinen.ja mieluummin laitan värittömän kasvonaamion kuin jonkun sinisen tai vihreän.
olen jo luonnostaan kaihtanut noita värejä,onneksi.- sinipini
jouduttiin vapauttaamaan jälleen EU:n myötä, oli vuosikausia kiellettyjen listalla.
- Otettu tästä.
Voi kiitos kauheasti. Jos olisin tuon tiennyt niin ehkä olisin syövältä välttynyt! Kiitos todella paljon. Ihanaa...
- nonniin...
Tuo on lapsellista. Meitä muita myös sairastuneita saattaa kyllä kiinnostaa vaikka itse haluaisitkin leikkiä juuri tällä hetkellä jonkinlaista marttyyria ja käpertyä tuohon omaan kurjuuteesi. Koitahan piristyä!
- jahmm
Ei niinkään ne esim karkkien siniset ole vaarallisia paitsi suuressa määrin ja määrä saa olla todella suuri jotta jotain aiheuttaisi.
Suurempi riski on painovärissä,sinisessä sellaisessa.Eipä siitäkään suurta vaaraa ole ellei omista lasta joka tykkää(niinkuin useimmat lapset)repiä lehtiä ja maistellakin niitä.Eli tuore sininen painomuste on paljon vaarallisempaa kuin siniset karkit tai hammastahna tai luomiväri tms. - Anonyymi
Onko muka dipperitkin vaarallisia😕
- Anonyymi
Näköjään on... Yleltäkin tuli uutinen...
- Anonyymi
joopa joo.nyt mä alan pelkää syöpää koska olen 12 vuotta syönyt vaaleansinisiä/turkooseja peratsintabletteja.Mutta jos ois syöpä niin eikö se näkyis labrakokeissa?
- Anonyymi
Voinko kuola
- Anonyymi
Hups minä slin just 1dipper minin ja jopa sinisen
- Anonyymi
OlkhfgjklööökiklkkklifdfjmkzXjllysztjkkjvczsvkjczBllkllkbcxsfjlöömäökxdgkööwtuölbvghklljgyiojttuojtt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko262215Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy162163Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1631782Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82241283Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1241251Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861134Vauvat syntyvöät vihan lapsina?
Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O661065Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.98934Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j70862- 80853