Coolpix 995 asetukset

Osaisiko joku sanoa millä asetuksilla saa terävää kuvaa nopeasti liikkuvasta (urheilu) kohteesta. Automaattiasetuksella kuva on epätarkka.
1191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

..toi Nikonin tarkennus.Mulla oli aikoinaan 990 ja ainakin sen AF tarkennus oli ihan kelvoton, kaippa se 995 on samanmoinen.

Ainoaiksi vaihtoehdoiksi jää joko etukäteen tarkentaminen tiettyyn paikkaa ja laukaisu kun kohde on hollilla, tai sitten manuaalitarkennus, sekin tiettyyn paikkaan ennakolta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nopean kohteen kuvaukseen kirjoitti:

Osaisiko joku sanoa millä asetuksilla saa terävää kuvaa nopeasti liikkuvasta (urheilu) kohteesta. Automaattiasetuksella kuva on epätarkka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu