Oletko nähnyt tätä koiraa?

Hei!

Oletko nähnyt tätä koiraa? Alla olevasta linkistä pääset katsomaan kuvia koirasta ja saat yhteystiedot:

http://koti.mbnet.fi/blond73/index_tiedostot/oletko.html


Koira tuntee nimen Doris ja on hiukan yli vuoden ikäinen saksanpaimenkoira tyttö. Doris katosi torstaina 03.08.2006 kello 21:30 Helsingin Jakomäestä ja Doriksella oli kadotessaan kaulassa musta nahkapanta.

Pienikin tieto kadonneesta perheenjäsenestämme on meille tärkeä!
91665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

mutta osanottoni syvään huoleesi ja suruusi. En osaa edes kuvitella, mikä olisi henkinen tilani sinun tilallasi.

Äänestä
  • Kiitos!Doris on erittäin läheisen ystävättäreni koira ja oman koirani sisarus ja olemme kaikki todella huolissamme.Koiraa ei ole palautettu ainakaan Helsingin tai Vantaan löytöeläimille tarkoitettuihin paikkoihin.Torstai yönä ei kuitenkaan poliisille ollut tullut ilmoitusta, että joku olisi ajanut missään koiran yli ja se se sentään on positiivistä,mutta huoli on kova ja kasvaa mitä enemmän aikaa kuluu.Mutta toivotaan parasta!

    Äänestä

  • Blond73 kirjoitti:

    Kiitos!Doris on erittäin läheisen ystävättäreni koira ja oman koirani sisarus ja olemme kaikki todella huolissamme.Koiraa ei ole palautettu ainakaan Helsingin tai Vantaan löytöeläimille tarkoitettuihin paikkoihin.Torstai yönä ei kuitenkaan poliisille ollut tullut ilmoitusta, että joku olisi ajanut missään koiran yli ja se se sentään on positiivistä,mutta huoli on kova ja kasvaa mitä enemmän aikaa kuluu.Mutta toivotaan parasta!

    myös kauempana oleviin löytökoteihin. Jos on kuskattu sinne ja et sitä sieltä osaa kysellä niin löytäjä saa sen itselleen. Kieroa...
    Ilmoita myös tänne: http://www.karkurit.fi/

    Äänestä

koira ollut teillä kauan?
muistuttaa kovasti omaani joka luovutettiin hoitoon puoleksi vuodeksi, mutta hoitopaikka myi koiran eteenpäin.. pienikin tieto kadonneesta ystävästäni olisi tärkeä.

Äänestä
  • Doris on ollut ystävälläni aivan pienestä eli 8-viikon ikäisestä, niin kuin saman pentueen ainut uros on ollut meillä.Doris ja Sälli ovat syntyneet 30.04.2005 ja ovat tutulta kasvattajalta ostettu.Näin ollen kyseessä ei ole ystäväsi.
    Toivotaan, että molemmat löydämme pienet ystävämme ja voimia sinulle.Olen pahoillani puoletasi.
    Alla olevasta linkistä pääsee katsomaan lisää kuvia ko. pentujen elämän varrelta, jos jota kuta kiinnostaa.
    http://community.webshots.com/album/337564341WioTHg

    Äänestä

nais saman laisen helsinkin laitamamilla

Äänestä
  • Missä päin?Voitko tarkentaa yhtään?

    Äänestä

  • EN OLE NÄHNYT VAIKKA TYKKÄÄN SAKSANPAIMENKOIRISTA KUIN HULLU

    Äänestä

  • SEEFFERI kirjoitti:

    EN OLE NÄHNYT VAIKKA TYKKÄÄN SAKSANPAIMENKOIRISTA KUIN HULLU

    hei.
    En ole hauvaasi nähnyt...harmi...Mekin asutaan jakomäessä ja olen tosi pahoillani että teitin hauva katosi....
    Toivottavasti löytyy pian ettei tarvitse kärsiä sinun ja tai perheesi perheenjäsenen katoamisesta.
    Onnea etsintään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Blond73 kirjoitti:

Hei!

Oletko nähnyt tätä koiraa? Alla olevasta linkistä pääset katsomaan kuvia koirasta ja saat yhteystiedot:

http://koti.mbnet.fi/blond73/index_tiedostot/oletko.html


Koira tuntee nimen Doris ja on hiukan yli vuoden ikäinen saksanpaimenkoira tyttö. Doris katosi torstaina 03.08.2006 kello 21:30 Helsingin Jakomäestä ja Doriksella oli kadotessaan kaulassa musta nahkapanta.

Pienikin tieto kadonneesta perheenjäsenestämme on meille tärkeä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu