Heippa! Kysysisin sellaista, että mitä hiivalääkkeitä voi huoletta ostaa apteekista ja käyttää raskausaikana? Itse olen nyt raskausviikolla 34, ja hiiva on vaivannut minua jo jonkin aikaa. Haluaisin hoitaa sen pois ennen vauvan syntymää.
Eli kertokaahan, mikä / mitkä on sellaisia hiivalääkkeitä, mitä olette itse ostaneet ja käyttäneet ja havainneet toimivan??
Kiitos jo etukäteen.
Eli kertokaahan, mikä / mitkä on sellaisia hiivalääkkeitä, mitä olette itse ostaneet ja käyttäneet ja havainneet toimivan??
Kiitos jo etukäteen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
gyno-daktarin. rv 30 jälkeen tuli hiiva.hoidin sillä 3päivän kuurilla pois eikä sen jälkeen kertaakaan vaivannut.viikkoja nyt 39
juuri kävin minäkin apteekista ostamassa ja farmaseutti sanoi että canesten ainoa jota suosittelee raskauden aikana.Saman ohjeen sain neuvolastakin.
meillä taas apteekissa että gyno-daktarin monesti parempi kuin canesten.
Juu, kyllä olen aivan sata varma että hiivasta on mulla kyse, koska olen ennenkin sairastanut hiivan, ja oireet olivat silloin täsmälleen samat.
Nyt pitää sitten vaan marssia apteekkiin. :)