Mitäs täällä asioivat persoonallisuuteen ja persoonalliseen Jumalaan jumittaneet ajattelevat advaita vedanta -filosofiasta? Puhuttelevampaa minusta kuin vaisnavismi... Mutta pääasia että Korkein kiinnostaa! =)
Advaita?
2
487
Vastaukset
- liekki
on tullut advaitan kokoontumisessa käytyä. Molemmilla kerroilla paikalla oli meedio, joka oli erittäin sympaattinen ja luotettavan tuntuinen.
Aihepiiri kokouksissa olisi varmaan pidemmänkin päälle kiinnostanut, mutta harmi vaan näitä ei enää täälläpäin ole.
Monenlaisiin uskontoihin tutustuminen ja kaikenlaisesta henkisestä lukemistosta "oman
tyylinsä" löytäminen on minusta ihan ok.
Siinä samaa mieltä, että pääasia että korkein kiinnostaa ;) - no on on!!
siis tää iternal ChatSitAnanda.. 8=D Mitä ei tietenkään kykene ylläpitämään vaan tuppaa (näennäisesti, pinnallisesti) herrmostuu aina mitä vähäpätöisimmistäkin a-sioista, mutta kuitenkin, on on on! Eli Kiitos että olet/olen/olemme (eikä aina vaan pelkkääsilkkaa Sri Papupata sitätaikkatätä-jorinaa här i Hindukus, butt mai dierest tiedethän että niihä se mennee että ne jotka ovat eniten äänessä, myös aina tietävät eniten kiähkiäh...)
Eli se(l)kokielellä i(l)maistuna: Advaita rulettaa, miten Sitä sentän paremmin voikaan (turhaan yrittää) perustella (eikä tarvi pahemmin qle ees käydä missään miiändjuu-thingeissäkään, kun oivaltaa Sen mikä ON!!).
(Oliko tää tahallisen/tahottoman *himmee* kommentti, viivaa yli oikeaväärä vaihtoeht.. [mitä teit ekana sen jälkeen kun ns. valot laitettiin päälle-si-sääsi? Nauroin ihan-an kippurassaah!:])
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 968549
- 454210
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371478- 241450
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341189Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121160Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31852Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29827