Osaako joku ystävällinen iskelmän tuntija kertoa kenen mieslaulajan kappaleessa lauletaan jotenkin niin että KAIKEN JÄLKEEN HILJAISUUS MIELEEN HIIPII TUNNE UUS... Tuntuu että laulu on kuin tehty omasta elämästäni. Onkohan tätä kappaletta levyllä saatavana? Kiitos avusta etukäteen.
Kenen laulussa "kaiken jälkeen hiljaisuus"
15
1598
Vastaukset
- edes totta
Voiko olla mahdollista että joku ei ole tuota kamalaa puhkisoitettua biisiä ennen kuullut tai sen esittäjää?Oikeesti...kuuntele Iskelmää,siellä taatusti kerrotaan.
- niin mikset kerro :O?
No ompas taas näsäviisasta ja vitsikästä. Oletko ajatellut että kaikki ei ole juntteja jotka kuuntelevat päivästä toiseen jotain hemmetin iskelmäradiota? Itse vaitelen kanavia sen verran usein että ei kyllä ole yhtään mielikuvaa mikä kappale missäkin kuluu puhki. Suosittelen sullekkin, voi helpottaa tuskaasi.
Ton kappaleen esittää Metsäperän Juha, soi äsken Radio Suomessa. Hyvä biisi. - missäkin
niin mikset kerro :O? kirjoitti:
No ompas taas näsäviisasta ja vitsikästä. Oletko ajatellut että kaikki ei ole juntteja jotka kuuntelevat päivästä toiseen jotain hemmetin iskelmäradiota? Itse vaitelen kanavia sen verran usein että ei kyllä ole yhtään mielikuvaa mikä kappale missäkin kuluu puhki. Suosittelen sullekkin, voi helpottaa tuskaasi.
Ton kappaleen esittää Metsäperän Juha, soi äsken Radio Suomessa. Hyvä biisi.tuo biisihän soi joka hemmetin kanavalla,yäk.
- Juha-fani
laulaa:
Juha Metsäperä.
Ja biisin nimi on:
KAIKEN JÄLKEEN HILJAISUUS
Tämä biisi löytyy Juhan debyyttilevyltä Pienen hetken.- ihastunutN
onko tämä sama biisi jossa lauletaan "niin pienen hetken, kovin pienen hetken..."?
IHANA KAPPALE!!!! - sama kappale
ihastunutN kirjoitti:
onko tämä sama biisi jossa lauletaan "niin pienen hetken, kovin pienen hetken..."?
IHANA KAPPALE!!!!Sama esittäjä, mut tässä kertosäe alkaa juuri noin että 'kaiken jälkeen hiljaisuus' ja kappaleen nimikin on tuo. Pienen Hetken biisi on Metsäperän esikois sinkku. Molemmat hyviä :)
- Anonyymi
Olen kuullut tuon kappaleen. Mainitun debyyttilevyn olen löytänyt edesmenneen setäni kätköistä.
- Eka fani
Löytyy tuo laulu Pienen hetken CD:ltä. Upea laulu, kuten kaikki levyn muutkin klaulut. Livenä tosin vieläkin paremman kuuloinen!
- Kolahti täysillä
Kiitoksia teille ihanille ihmisille jotka autoitte tässä asiassa. Ja pyydän anteeksi teiltä joita kysymys näytti jostain syystä ärsyttävän. Iloista mieltä kaikesta huolimatta.
- kolahti kanssa
Tosi hyvä kipale, nousee listalla koko ajan, koskahan kärjessä.
- ...ei
Onpa kamalaa kuultavaa.
- ...kyllä!
Ihanaa kuunneltavaa! Vaikkakin hieman surullinen kappale, sniif.
- Eka fani
...kyllä! kirjoitti:
Ihanaa kuunneltavaa! Vaikkakin hieman surullinen kappale, sniif.
kuunneltavaa, vaikka livenä vielä upeampaa! Juha on paras!
- Janica_
Eka fani kirjoitti:
kuunneltavaa, vaikka livenä vielä upeampaa! Juha on paras!
Järkyttävän kamala! Kaukana parhaasta.
- Eka fani
Janica_ kirjoitti:
Järkyttävän kamala! Kaukana parhaasta.
mutta sinä olet järkyttävä kun luulet olevasi kaikkitietävä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224266Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692745Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5451377- 571330
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 761311
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196