Miten saa punoituksen pois kasvoistani .. kasvoni ovat ihan tuli punaiset ja sehän ei ole kivaa .. auttakaa :(
Vastaukset 3
- Tytytytteli
Mista punoitus johtuu?
Onko kasvot koko ajan punaiset vai esim. urheillessa?
Ärtyykö kasvot voiteista, auringosta tms?
Onko kasvoissa akne?
Vastaa ensin noihin niin voin sitten antaa neuvoja punoitukseen.Kasvoni punoittavat koko ajan ja on aknea, mutta lääkitys menossa juuri siihen :)... Arpia ei ole paljoa mutta punoitus on valtava, myös aurinko lisää punoitusta ..
- tytteli2
Mulla on sama ongelma. Se punotus on just siellä missa finnitkin on. Poskissa varsinkin. Ja ei oo todellakaan kivaa. Mut se punotus johtuu siitä aknesta. Akne on tulehdus. Oothan joskus saanu tlehduksen vaikka jalkaan tms. niin kyllähän se punottaa. Yritä parantaa akne niin kyllä se punotuskin häipyy. Varmasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.1691335- 881204
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2051100- 68942
- 58704
- 52573
- 32568
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?80526No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä
Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.29494- 45487