Ostin pikku tyttärelleni joululahjaksi hänen toivomansa Gimmelin levyn. Nyt kun hän lähti kouluun, kuuntelen levyä läpi, että millainen se on. Yllätyin, tämähän on todella menevää musiikkia ja kivat sanoitukset! Kyllä jaksaa pirteänä siivota kotia kun Gimmel soi taustalla! Suosittelen kaikille pikkutytöille ja typyköiden äideille! Hauskaa Joulua!
Bailaan Gimmelin tahdissa
Äiti
13844
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
ihminen / vanhempi tykkÄÄ Gimmelistä? Haukkujat älkää vaivautuko vastaamaan. Nyt kysyn että on kai Gimmelillä kuuntelijoitakin kun levy niin hyvin myy. Vanhemmat, vastatkaa!
itse en ole kuin yksivuotiaan pojan isä, mutta kyllä kai tota silti kuuntelee ihan mielellään.
ei se sen kummalisempaa ole kuin britneyt ja tiktakitkin. ihan mukava piristys, tytöille onnea uralle!
hyvä bändi. kyllä tulee kuunneltua ja äänitin sen viim. konsertin ja sitä on katsottu niin että nauha on kohta puhki videokasetista. Sitä en ymmärrä miksi toiset eivät antaisi tyttöjen yrittää kyllähän tänne maailmaan tähtiä mahtuu tsemppiä gimmelille. Levy on tytölle tulossa joululahjaksi ja sitten soi meilläkin gimmel
Meillä kuunnellaan koko 5 henkisen perheen voimin Gimmeliä. Ja kuuntelen sitä myös omaksi ilokseni kun lapset ovat tarhassa.
näkyy nykyään ikävän selvästi tällaisessakin muodossa. Taitteellisuudelle ja sen työstämiselle ei anneta arvoa, kun ihmiset ennemmin hakevat jotain massapaskaa, jolla on tarkoitus ainoastaan kerätä rahaa. Mikä maailmaa vaivaa?
Levymyyntejä katsoessa on helppo huomata, että turha nähdä aikaa/ vaivaa tehdä levy hyvilläsanoituksilla sekä musiikillisella ammattitaidolla. Kannattaa ennemmin kasata muutama nuori gimma heiluttamaan persettä ja levy ulos kuukaudessa. Siitä sitä rahaa tulee ja levyt myyvät hyvin tyhmille ihmisille.
Ps. Ei millään pahalla ;=)
Siis justhan toi äiti toivoi ett ei negatiivista palautetta. Ja tottakai sun piti vastata. Mä kuuntelen Gimmelii mut olen 15 v eli mua ei kai lasketa. Mun äiti on jo liian vanha kuunteleen. Mut ei se kuuntele mitään muutakaan tylsimys.
näkyy nykyään ikävän selvästi tällaisessakin muodossa. Taitteellisuudelle ja sen työstämiselle ei anneta arvoa, kun ihmiset ennemmin hakevat jotain massapaskaa, jolla on tarkoitus ainoastaan kerätä rahaa. Mikä maailmaa vaivaa?
Levymyyntejä katsoessa on helppo huomata, että turha nähdä aikaa/ vaivaa tehdä levy hyvilläsanoituksilla sekä musiikillisella ammattitaidolla. Kannattaa ennemmin kasata muutama nuori gimma heiluttamaan persettä ja levy ulos kuukaudessa. Siitä sitä rahaa tulee ja levyt myyvät hyvin tyhmille ihmisille.
Ps. Ei millään pahalla ;=)
Kun popstarseja etsittiin, haettiin ennen kaikkea hyvää lauluääntä, nuottikorvaa ja esiintymistaitoa. Näiltä valituilta löytyy onneksi myös karismaa, ulkonäköä ja kenties myös seksikkyyttä, joka nykyaikana (valitettavasti) myy.
Itse olen kolmen lapsen äiti ja meidän perheeseen ostettiin heti Gimmelin levy sen ilmestyttyä. Sanoitukset ovat osittain kenties liian "teinejä" kymmenvuotiaille... Mutta olen antanut myös 5-vuotiaan kuopuksen sitä kuunnella mielin määrin ja laulaa mukana. Itse pidän myös tästä kyseisestä levystä, niin kaupallinen kuin se onkin. Erityisesti Jennin ääni viehättää moniulotteisena.
taitaakin olla siellä?
koko maailma ei muuten pyöri sun ympärillä ja kaikki ei oo samaa mieltä. musiikki voi silti olla viihdyttävää, oli se sitten työstetty millä tavoin tahansa. vain tyhmät ihmiset laittaa tollaisia kommentteja kuin sä...huh huh..
Mikä äiti sinä olet, kun käytät tyttäresi lahjaa ennen joulua. Luulisi aikuisella olevan sen verran malttia, että jaksaa odottaa. Joko olet leikkinyt myös Barbie-nukeilla?
...kuuntelin levyn läpi etukäteen sen vuoksi, että tarkistin onko se ekaluokkalaiselle sopivaa musiikkia. Samoin teen ostoelokuville ja tietokonepeleille. Maailmassa on niin paljon roskaa liikkeellä, että vanhempien on hyvä seurata, mitä lapset kuuntelevat, katsovat ja pelaavat. Hauskaa Joulua kaikille Gimmelistä pitäville! Käärin jo cd-levyn lahjapakettiin.
Aiotko testata myös tyttäresi poikaystävät?
Toi oli hyvä!!!