asumisoikeusasunto

tyttöl

Hei, onko asumisoikeusasunto teille tuttu?
tietääkö joku onko aoikeus asumisoikeusasuntoon jos ei ole vakituinen työpaikka ja saako lainaa pankista?
Olen lähihoitaja ja pitkäaikaissijainen, minulla on säännöliset tulot. Autolainaa olen pankista saanut.

2

962

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ostaa

      asumisoikeusasunnon.Siinä on joku varallisuusraja mutta kirjoituksesta päätelleen sinulla tuskin semmoista varallisuutta on.Laina asiat kannattaa kysellä omasta pankista,täällä tuskin sinun pankinjohtaja kirjoittelee joten täällä saat vain arvailuja ei vastauksia.

    • asumisoikeusasuja

      Kyllä voit asettua jonottamaan asumisoikeusasuntoa. Käsittääkseni alatulorajaa ei ole, sinulla vaan ei saa olla "liikaa" rahaa, eli niin paljon, että voisit ostaa samalta paikkakunnalta vastaavanlaisen asunnon. Ilmeisesti puolet asunnon markkinahinnasta saa olla omaisuutta. Minä (opiskelija) asun poikaystäväni (opiskelija) kanssa asumisoikeusasunnossa eikä meillä ole kuin opiskelijan tulot, joten kyllä sinäkin voit saada asunnon! Asumisoikeussopimus toimii lainan vakuutena pankissa, joten varmasti lainakin järjestyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      59
      3166
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      23
      2964
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      51
      2862
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      56
      2668
    5. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      58
      2548
    6. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      48
      2530
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      53
      2301
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      2188
    9. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2082
    10. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2078
    Aihe