no eipäs ole vieläkään nämä juniin liittyvät ja erilaisiin junaonnettomuuksiin liittyvät unet loppuneet..niitä tulee ainakin joka kolmas yö...välillä saattanut tulla pari yötä putkeen...en tajua miks näen koko ajan junista ja niiden onnettomuuksista unia..onkohan jäänyt jotenkin traumoja siitä tapahtumasta kun olin nähnyt unta junan alle jäämisestä ja sitten nuori mies jäi junan alle kotikaupunkini juna-asemalla...ehkä siitä tapahtuma hetkestä ja kaikki mitä näin todellisuudessä jäi jonkinlainen mielikuva ja juniin tuli kammo?siitäkö nämä unet johtuvat?
jo toinen kuukausi..
----
4163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä niistä eroon pääsee. Hypnoosilla.
kuka sellaista osaa muka?
Istut mukavasti itsellesi sopivaan paikkaan. Rentoudut ole aivan yksin. Istut hiljaa ja katselet mielellään ikkunasta ulos jos näet jotain puunlatvoja tai pilviä. Ensin ajattelet haluan päästä jatkuvista unistani eroon, ajattelet niitä unia ensin hetken. Sitten lopetata ajattelemasta etkä ajattele mitään muutakaan. Anna aivoihisi tulla tyhjiön et ajattele yhtään mitään, mutta et missään nimessä anna itsesi nukahtaa, muuten se on alotettava alusta. Muuta sinun ei sitten tarvitse tehdäkkään. Sen jälkeen rupeat näkemään suoran unen oikeasta asiasta joka neuvoo sinua.
täpärästi vaaratilanteen...ota unestasi "vaari" ja ole varovainen,jos ajelet autolla,ettet hurjastele...yleensäkin varovaisuutta liikenteessä:)