Mistä summasta (€) kävisit armeijan uudestaan?
Mä kävisin 60 000 €:sta. Olin 362 päivää.
Mä kävisin 60 000 €:sta. Olin 362 päivää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mä voisin mennä tällä kertaa sivariin jos saisin 30 000 € puhtaana käteen.
Siinä vähän alta 1000€/9kk.
Niin ja vuokranhan ne maksoivat kokonaan.
Mä kävisin ihan ilmaseks koko roskan uudestaan, oli siellä vaan niin kivaa. Ois oikein mukavaa pitkästä aikaa sykähtää kunnolla. "Syöksyen eteenpäin"! "Viheltää"! ;)
jo ajat sitten vapautuksen , mutta jos saisin sieltä yhden hengen sviitin , taivaskanavat , porealtaat, strippareita , shamppanjaa ja luvan olla osallistumatta harjoituksiin ja hyvän rahallisen korvauksen , niin voisin sen ehkä käydäkkin.Joku muu laitettaisiin rehkimään kahden ihmisen edestä ja minä keskittyisin hauskanpitoon erityisluvalla.
taitais poreammees veri... siis vesi muuttua punaseksi siellä aika nopeasti komppanias tovereitten toimesta.
Minä JohnnyB olen muita suomalaisia parempi ja ylempi yksilö , joten minä en konttaa , ryömi tai ota käskyjä vastaan. Te muut olette koiria.
No minä kyllä tyytyisin pariin tonniin kuukaudessa eli x 8 = 16 donaa. Kirjurina oli ihan kivaa: lomat pyöri, sai käpistellä alikessujakin, leiriajat kului kolmiossa oma punkka-ruokala-sotku jne. jne. Intti oli kohtalaisen mukava paikka!
Armeijassahan saa ilmaiseksi kaiken, joten periaatteessa minulle riittäisi kun saisin rahat kämpän vastikkeisiin ja velkojen lyhennyksiin, sekä hiukan vapaa-ajan menoihin. 10 000 € olisi ihan sopiva summa 8 kk:n palveluksesta.