syyrian

kristityt ovat asettuneet tukemaan Hizbollahia.Kenen joukoissa sinä seisot.Entä Suomen kirkko?
3206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Israelin asema Jumalan omaisuuskansana on kiistaton. Israel saa vielä kokea herätyksen. Jumalan valtakunta on oleva vielä joskus myös Israelissakin. Lähi-Idässä on myös kristittyjä ja Israelissakin, mutta onkohan siellä uskovaisia? Se on eri asia kuin kristitty. Uskovainen on aina kristitty. Mutta kristitty ei ole välttämättä uskovainen.

Vielä Hizbollahiin. Se on terroristijärjestö, joka uhkaa laillista Israelin valtion olemassaoloa. Israelilla on lupa puolustautua. Uskovainen haluaa olla lain ja oikeuden puolella ja vastustaa kaikenlaisia laittomuuksia mukaan lukien terroristitoiminta.

Äänestä

Kukaan uskovainen ei asetu terroristien puolelle = Hamas ja Hizbollah.

Äänestä

toki heikomman puolella. Israel tarvii luvatun planeetan, eikä mitään maata..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja Libanonin kirjoitti:

kristityt ovat asettuneet tukemaan Hizbollahia.Kenen joukoissa sinä seisot.Entä Suomen kirkko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu