skoda octavia 2000

Miten saisin 2000 mallisen 1.9tdi octavian sisämelua
alemmaksi.Ottaa päähän hyvässä autossa jatkuva melu.Rengaspuoli pitäisi olla ok mutta se humina...
5900
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Takapenkin istuinosa pois ja lattiamattoa ravottamalla pääset jalkatilaan ja sinne pystysaumoihin äänieristemattoa ala Bilteema.
Eikä maksa paljon.

Äänestä
  • Ensinnäkin joutuu ITSE tekemään ja lisäksi turhaa työtä. Takapenkin alla oleva matto ei poista rengasääniä.

    Äänestä

  • ei auta kirjoitti:

    Ensinnäkin joutuu ITSE tekemään ja lisäksi turhaa työtä. Takapenkin alla oleva matto ei poista rengasääniä.

    jalkatilan ja takapenkin valisiin pystysaumoihin olen laittanut ja hiljaista tuli.
    Opettele lukemaan.

    Äänestä

  • lkjlkj kirjoitti:

    jalkatilan ja takapenkin valisiin pystysaumoihin olen laittanut ja hiljaista tuli.
    Opettele lukemaan.

    Joutuu sen silti ITSE tekemään. Laiska vie re-firmaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


melutasoa alas kirjoitti:

Miten saisin 2000 mallisen 1.9tdi octavian sisämelua
alemmaksi.Ottaa päähän hyvässä autossa jatkuva melu.Rengaspuoli pitäisi olla ok mutta se humina...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu