Löysin eilen illalla sellaiset sivut,joihin jengi sai lähettää mitä vaan kysymyksiä ja jotkut miekkoset siellä vastailivat parhaansa mukaan..siellä Queen-osiossa oli kysymys nelikon seksuaalisista suuntautumisista ja vastaus oli jokseenkin näin;John on hetero ja myöskin Brian,Freddie oli homo ja nyt se kumma juttu:Roger on bi?!Täähän voi olla ihan hölynpölyä,en tiedä,oletteko moisesta kuulleet?kuulemma jollain freddien synttärivideolla oli materiaalia,jossa Fred ja Rog suutelevat kielien kera!Ja huhujen mukaan 70-luvulla heillä oli (muka)jotain "sutinaa".mutta eikös 70-luvulla kokeiltukin vähän kaikenlaista?itselläni ei siis ole mitään sitä vastaan vaikka bi olisikin, toi juttu vain vähän hätkähdytti,että eihän meidän enkeli-Rog :D
Roger on/oli bi???
SweetSister
101290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mercury oli bi mutta voi Taylorkin olla bi,sehän on semmonen hienohelma että vois ollakin
May on hetero selvästi
Deacon nyt ainakin on hetero kun se on semmonen perusbrittiläinen äijä,pubissa illalla kattomassa urheilua oluttuoppi kourassa ja naama norsunvitulla
"May on hetero selvästi"
ihan miten vaan....:D
Kiitos JJK, että sanoit totuuden Freddiestä!! Liian monet pitävät häntä vain homona, vaikka hän on bi, TOSIAAN!:D
Näilläkin keskustelupalstoilla on Freddietä pelkästään homoseksuaaliksi väitetty.
Mutta totuushan on, että bi!:)
niin eli siis freddie oli biseksuaali tai omasta mielestäni(ja monen muunkin)homo, jolla oli naispuolisia rakastajia.Mutta ei siitä sen enempää,mielipiteensä kullakin:)
"May on hetero selvästi"
http://www.fmspiritoffire.com/photos/Freddie/P34.jpg
jep...;)
Freddie oli naimisissa Maryn kanssa -70 luvulla n. 6 vuotta ja Love of my life on Brianin mukaan sävelletty ja sanoitettu Marylle. Naimisissa vaikka ei sormusta? - Freddie sanoi ettei heidän tarvitse mennä kirkossa naimisiin todistaakseen naimisissa olonsa. He asuivat samassa talossa ja elivät yhdessä n. 6 vuotta. Freddien suuntautuminen miehiin päin alkoi jonkun viiden avoliittovuoden jälkeen.
Samoihin Freddien synttäribileisiin / naamiaisiin Brian käveli vaimonsa kanssa ja olivat pukeutuneet Wizard of Oz leffan mukaan, Brian noidaksi. Miks mä pilaan päiväni lukemalla ja vastailemalla näihin juttuihin, ei tarvii vastata, tyhmällä tekemisen puutetta.
Tiedäpä häntä. Kielisuudelma nyt ei tarkoita vielä yhtään mitään varsinkin, kun yhtyeessä leikiteltiin rooliasetelmilla aika avoimesti, Freddie tietenkin etunenässä. Mutta olisiko tuo niin tavatontakaan, eipä miehen perhe-elämä kovin tasalaatuistakaan liene ollut? Hän esitti siviilisäätykysymykseen joskus aika värikkäitä vastauksia :D No, samantekevää mulle.
Jees, kyllä miehet vääntävät kielareita keskenään siinä missä naisetkin, onko se sitten homoutta, noh jaa ei minusta tai täytyy olla todella ahdas "aivo"koppa, huom. vain koppa. Hyvät meiningit sulle Hani!
ps niin tää viestin sisältö ei ollut sulle Hani ;)
mutta on kumminkin