olen käynyt vaikka missä sivuilla, yrittäen löytää omaa nousevaa merkkiä, mutta en löydä! tähtikartta liian sekava minulle.
olen monesti yrittänyt ja niin pitkää, mutta en saa selvää :(
olisiko joku astrologian tunteva ystävällinen ja kertoisi minulle oman nousevan merkkini??
elikkäs: 26.04.1984 klo 10:39 lahti
(ei kai kellon aika vaikuta tulokseen jos on muutamien minuuttien heitto?)
KIITOS KOVASTI :)
auttakaa sotkuises astrologiassa
6
679
Vastaukset
missä sivuilla olet käynyt tekemässä kartan?Oletko mies vai nainen?Parhaiten löydät sen nousevanmerkin siitä listasta missä on lueteltu planeettojen sijainnit eri huoneissa.nouseva löytyy ykköshuoneesta.
Ainakin tuon Astro.comin mukaan aurinkomerkkisi on härkä,nousevasi leijona ja kuu on kaloissa.- malttamaton
olen käynyt mtv3:n helmessä, jossa voi tehdä oman tähtikartan. siinä oli liikaa juttua, tosi paljon tietoa, mistä en juurikaan ymmärtänyt, muuten varmaan todella hyvät kartat sieltä saa, jos ymmärtää astrologiaa..
olen nainen. mitä nämä eri huoneet ovat??
astro.comissa olen käynyt, mutta en ole hyvä englannissa! *noloa* nyt tunnen itseni tosi avuttomaksi :)
saat osoitteesta http://www.astro.fi.
Huoneet näin nopeasti suomennettuna kuvaavat elämän eri osa-alueita.
Tuolla astro.comissa yksi tapa saada se nouseva selville(jos ei halua karttaa katsoa)on mennä sinne my astro kohtaan ja syöttää tiedot lomakkeeseen ja painaa continue nappia.Tämän jälkeen siihen show mapin yläpuolelle tulee tiedot nousevasta,kuu ja aurinkomerkistä.Nouseva merkki on Ac, kuu merkitään kuun sirppinä ja aurinkomerkki ympyränä jossa on piste keskellä.
Auttoiko tämä?- malttamaton
kiitos! :)
nyt selkeytyi paljon.
aurinkomerkki on siis se perusluonne,
nouseva merkki on se, millaisena muut ihmiset minut näkevät, millainen olen päältä päin ja
kuu on sitten mikä..
menikö oikein :) malttamaton kirjoitti:
kiitos! :)
nyt selkeytyi paljon.
aurinkomerkki on siis se perusluonne,
nouseva merkki on se, millaisena muut ihmiset minut näkevät, millainen olen päältä päin ja
kuu on sitten mikä..
menikö oikein :)"kuu on sitten mikä.."
Kuvastaa tunne-elämää.- malttamaton
Leena kirjoitti:
"kuu on sitten mikä.."
Kuvastaa tunne-elämää.Kiitos sinulle Leena :)
tässä onkin tämä mitä halusin omista merkeistäni tietää. oisin vaan veikannut ihan muita merkkejä kohdalleni..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101189
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1171024- 128920
- 95775
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten287722Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait75649Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 75504