...käydessämme kauniissa Heinolassanne, niin Kauppakadun varrella näytti olevan melko erikoisen näköisiä taivutettuja "lakritsipiippuja"!
Onkos ne olleet alunperinkin semmoiset, vai onkohan "huligaanit" iskeneet niihinkin?
Onkos ne olleet alunperinkin semmoiset, vai onkohan "huligaanit" iskeneet niihinkin?
Vastaukset 4
Vanhimmat
piippus.. mee vaik nuolee niitä ku jaksat tänne tulla sössöttää tommosta turhaa skeidaa
mukavantuntuisia ihmisiä. Tällä palstalla saa sinunlaistesi takia aivan väärän kuvan Heinolasta.
Ei tarvitse lukea kuin tämän sivun jutut, niin alkaa epäillä, että onko Heinolassa yhtään edes jollain lailla "normaalia" ihmistä.
Onneksi minäkin tiedän asian oikean laidan ja tunnenkin monia heinolalaisia mukavia ihmisiä.
Itse asiassa tämän palstan "kusipäätyyppejä" en ole siellä käydessäni edes tavannut koskaan, joten vahva epäilyni onkin, että kaltaisesi juntit eivät ole Heinolassa edes käyneetkään.
Eiköhän sinullakin vielä äiti määrää kotiintuloaikasi. Saisi kyllä valvoa myös tietokoneen käyttöäsikin.
caps lock-mies, joka vaihtoi identiteettiään ja otti caps lockin päältä. Liekö orastavaa skitsofreniaa, vai hyväksikäyttöä lapsena, mene ja tiedä, minä en halua tietää.
Caps lock-miehellä on saattanut jäädä kolautukset (lue työttömyyskorvaus) saamatta, tai sitten on saanut torilla vääränmallisen kolauksen ja aivot (tässä tapauksessa lue: kasa paskaa) ovat saaneet pienen tällin ja sillä on vähän releet sekaisin.
sellaisia taiteilijan suunnittelemia rahareikiä kun meillä heinolalaisilla on niin paljon ylimääräistä rahaa ja meinasi veroäyri laskea ja meinattiin pudota tässä asiassa Suomen kärjestä.
Eli kun ei muuta keksitty, hankittiin kalliit valot, tai eihän ne mitään valaise. Mutta sitten kun hankitaan siihen rinnalle ne valaisevat valot, saadaan vähän tuota lompsaa ohennettua että on helpompi istua sen päällä :)