Ällöttävät ampiaiset

Kertokaa nyt hyvät ihmiset että onko teillä jokin jippo millä saa ampiaiset karkoitettua kotiterassilta!!!Näin loppukesästä nämä inhoittavat herhiläiset pörrää koko ajan ympärillä,tunkevat jopa suuhun asti.Ulkona grillaamisesta puhumattakaan syömisestä/juomisesta ei tule mitään.Raidia on kulunut pullokaupalla eikä se edes tehoa kun hetkeksi.Jos jollain tietoa sopivista karkotteista niin PLEASE kertokaa!!!!

3

854

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Topi6

      Ampiaiset eivät ole sinusta kiinnostuneita. Niillä on muutakin puuhaa. Meillä on puunoksassa suurenpuoleinen anpiaispesä lähes portaiden vieressä, eivätkä ampiaiset meistä välitä.

      • Joo ei ne ampparit varmaan musta olekkaan kiinnostuneita....lähinnäkin eväistä joita ulkona nautin,en kaipaa grillivartaaseeni mitään ylimääräisiä"mausteita" ja kaiken lisäksi olen allerginen ampiaisenpistoille joten en halua niiden pyörivän ympärilläni;)


    • Ampiaisvyötärö

      Laita terassille sopivaan purkkiin hunajaa tai vaikka siirappia, kumpaa nyt sattuu kotona olemaan. Sekaan ruiskutat runsaasti raidia. Johan tokenevat.

      Pyri laittamaan purkkisi niin että linnut eivät pääse sisältöön käsiksi, sääli tappaa niitä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      175
      2640
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      161
      2432
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2077
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      55
      2023
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1709
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1424
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      200
      1355
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      217
      1098
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1084
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      351
      1010
    Aihe