Eltax vai LG?

Eli,kumpi parempi?Kokemuksia?
51118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

???

Äänestä
  • Onhas se kotiteatterit palstakin!!

    Äänestä

  • Arvelen vaan! kirjoitti:

    Onhas se kotiteatterit palstakin!!

    Ei valmistajien laatua voi noin vain yleistää. Kyllä tuote pitää yksilöidä.

    Äänestä

Ei noista muovipurkkisarjoista telkänpönttö("subbari") kotieattereista mihinkään ole. Mutta jos et ole muita ikinä kuunnellut kuin telkkarin kajareita tai jos rahaa ei vain yksinkertaisesti ole niin osta pois, onhan monikanava aina kuitenkin parempi kuin TV:n stereo tai mono- ääni.

Äänestä

Asiallinen kysymys. Et ilmeisesti ole hifisti, vaan joku joka etsii nimenomaan kotikäyttöön tarkoitettua yhdysrakenteista laitteistoa. Muistathan, että merkkejä löytyy muitakin valmistajia (Sony,Panasonic,Pioneer,Thomson jne) joilla on samanlaisia paketteja tarjolla, eikäö hinnatkaan ole enää mitenkään mahdottomia. Mutta jos sen nyt pitää olla Eltax tai LG niin kokemusta minulla on vain ensiksimainitusta (Viper), joka maksoi hankintahetkellä noin 500Eur. Minun tarpeisiini ok, ei tietenkään pärjää erillislaitteista kootulle kotiteatterille. 24 bittinen kuva ja 24 bittinen ääni löytyy ja se riittää minulle. Kaiuttimet toistavat äänet puhtaasti, joskin äänenväri on kieltämättä keskikertainen. Mutta kuten sanottu, olen ollut tyytyväinen hankintaani.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miuke kirjoitti:

Eli,kumpi parempi?Kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu