kiivin kuva kateissa

kiwi bird

Mistä löytäisin seuraavan kuvan kunnon kokoisena?

http://images.google.fi/imgres?imgurl=http://ebok.no/open.ebok.no/images/b1712-993121713.jpg&imgrefurl=http://ebok.no/showImage.aspx?id=15956&h=833&w=600&sz=38&hl=fi&start=18&tbnid=vUDBJrZv5mwvRM:&tbnh=143&tbnw=103&prev=/images?q=baby kiwi bird&ndsp=18&svnum=10&hl=fi&lr=&sa=N

Olen varmaankin epähuomiossa poistanut sen joskus koneeltani, koska sitä ei löydy enää, mutten löydä mistään uudestaan :/ Googlesta löytyy hakusanalla kiwi chick vain tosi pienenä.

2

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -M-

      Noin kolmessa sekunnissa googlen kuvahaulla hakusanalla "kiwi" löytyy mm tämä:
      http://www.corriere.it/Media/Foto/2004/09_Settembre/22/PULC.jpg

      (Ja muistanet tekijänoikeuslain mukaisesti kysyä kuvaajalta luvan jos aiot käyttää muiden ottamia kuvia esim nettisivuillasi tai missä tahansa julkisesti nähtävillä...)

      • kiwi bird

        Voi kiitos, kiitos! Hain kyllä monilla eri hakusanoilla, mutten löytänyt millään. Ja tunnen kyllä tekijänoikeuslain ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      352
      4491
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      146
      2538
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2146
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      145
      1690
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1227
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      44
      1222
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      35
      1178
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1101
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      345
      1045
    10. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      143
      1029
    Aihe