ompelija Kuopiosta

haluaa tietää

suositelkaa jotain ompeluliikettä, jossa voisin käydä kavennuttamassa ja lyhentämässä farkkujen lahkeet.. Itsellä ei ompelukonetta ja haluisin saada hyvän lopputuloksen. Löytyykö mistä päin Kuopiota hyvää ompelimoa??

8

5370

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeeni22

      Että kertokaa vaan jos tiedätte =)

    • jeeni22

      Ompelimoon joka sijaitsee Minna Canthinkatu 34, siellä housujen kavennus maksaa 9e.

    • ja taitava korjaaja löytyy..

      Intian basaarin vierestä Minna Canthin kadulla, nimi on muistaakseni "Korjausompelimo Seija"

    • Morsian 13

      Tähän pakko kommentoida vaikka vanha keskustelu, että sokoksen Paula Savinoffia en suosittele tuleville morsiammille. Aikataulussa ei yrittäjä pysy ja töykeä palvelu.

      • läpilyöntikipua

        Mistäs lähtien morsiamet ovat yberpitkissä farkuissa vihille menneet?

        Itse suosittelisin lämpimästi Ikean ompelupalvelua, vaikka millaiset verhot saa siellä räätälöitynä. Eikun morsmaikut jonnekin vaahtokylpyyn ja siitä eteenpäin. Joooh... Ikeassa arvellaan ihan suht osuvasti se, että ainoa mikä ratkaisee on se, miltä homma näyttää ulospäin... ehkä perus suomalaiset homekorvat näyttävät vähän hassuilta niissä vetimissä mutta sisin ratkaisee.


    • Suosittelen lämpimästi Nopea Neulaa Kuopiossa! Ompelimoa pyörittää ukrainalainen pakolainen, ja hän on todella ammattitaitoinen ja työskentelee nopeasti. Käytin hänen palveluitaan farkkujeni kavennukseen ja lahkeiden lyhentämiseen, ja olen ollut todella tyytyväinen lopputulokseen.
      Jos haluat lisätietoja, voit vain googlata "Nopea Neula" ja pääset suoraan heidän sivuilleen.

      • Anonyymi

        Suomi24-palveluissa ei saa
        Markkinoida tai mainostaa tuotteita tai palveluita ilman Suomi24:n lupaa
        Käyttää palvelun sisältöä kaupallisiin tarkoituksiin ilman Suomi24:n lupaa


    • Anonyymi

      Löötyskö ooppelin ompelijoo, helemat on muuttunna pitsiks ja katsastusmies ee tykännä siitä tyylistä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe