Volvo 240 DL 4sedan -86

yks

Paljonkohan kehtais pyytää/todellisuudessa saisi euroja Volvo 240 DL 4sedanista vuosimallia 86.
Ajettu on n. 360 000 km. Kahdet renkaat, vetokoukku, radio, lohkolämmitin, katsastettu 2/06.

6

937

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noin

      700-900€ ku sil on ajettu vain 360tkm eli volvossa tuo määrä ei tarkota viel paljoa
      ja jos se on muutenkin siististi pidetty.

      • yks

        Siististi on pidetty (naisen käytössä viimeiset 10 vuotta). Pellit ehjät ja maali kunnossa. Tuulilasi ja kesärenkaat uusittu vuosi sitten. Vetokoukku, lohkolämmitin ja radiokin ( kasettisoitin) löytyy.
        Joten kyllä tuo sinun arviosi vähältä tuntuu.


      • pete1968
        yks kirjoitti:

        Siististi on pidetty (naisen käytössä viimeiset 10 vuotta). Pellit ehjät ja maali kunnossa. Tuulilasi ja kesärenkaat uusittu vuosi sitten. Vetokoukku, lohkolämmitin ja radiokin ( kasettisoitin) löytyy.
        Joten kyllä tuo sinun arviosi vähältä tuntuu.

        no ajatteleppa tarkemmin auto on kuitenkin jo 20 vuotta vanha. tietenkin voit säilyttää jonkun vuoden ja museoida ko:volvon


    • mikäli ei oo läpeensä kukkinnu tai läpilahonnu niih vois kait tuommoisesta sen 1000€ tarjota mutta en oo kuiteskaa iha heti kauppoja tekemässä joten intoilut sikseen.

    • volleri

      ... ku haluaa, mut eri asia, et maksetaanko siitä sitä. Tosiasiassa ton ikäluakan autosta ei ihan hirveitä makseta, sillä noita saa muutamalla satasella. Esim itse ostin Mazda 626 GLX 2.0 -89 ja oli tosi siisti, aluvantein ja kesä ja talvirenkaat uuet. Ja hinta oli 175ekuu... että sillee....

    • Mekaanikko

      Sitähän saa pytää autostaan juuri niin paljon kuin haluaa Eri juttu on se kuka sen ostaa.
      Itse en maksais 500€ enempää. Kun kuitenkin auto on ihan karvalakki malli ja tosiaankin jo 20v vanha. Kilometrejäkin on jo aika lailla. Näitä kun on myynnissä pienemmilläkin kilsoilla.
      Sillä ei ole merkitystä onko autoon vaihdettu uutta lasia ja juuri osettu kesäkumit. Ne vaan on sitä kulutustavaraa jota täytyy ajoittain uusia. Eikä mikään arvoa nostava asia.

      Niin karultako se kuulostaakin niin suurinosa autoaan myyvät luulevat autoaan arvokkaammaksi mitä se todellisuudessa on.

      Nettiauto.com:sta näkee hyvin tämän Samat "romut" myynnissä siel kuukaudesta toiseen, ku ovat aivan yli hinnoiteltuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      139
      3346
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      82
      2940
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      47
      2411
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      41
      2310
    5. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      115
      2225
    6. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      32
      2178
    7. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      145
      2106
    8. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      16
      1771
    9. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1506
    10. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1393
    Aihe