Apua!
Miten päivitän Ericsson R600 softan?
Olen kuullut että GPRS yhteys paranisi jonkin verran. Eli mistä softa ja miten päivitän. Luuri on kytketty kaapelilla com porttiin. KIITOS jo etukäteen!
Miten päivitän Ericsson R600 softan?
Olen kuullut että GPRS yhteys paranisi jonkin verran. Eli mistä softa ja miten päivitän. Luuri on kytketty kaapelilla com porttiin. KIITOS jo etukäteen!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Huolto hoitaa päivityksen, itse sitä ei tietääksen voi tehdä. Hesassa ja Tampereella Ericssonin huollot hoitaa Maifon,puh 09-5303 0800.Voivat ainakin neuvoa lähimmän huoltopisteen
Itse en huomannut suurempia parannuksia, mitä nyt kaikki omat asetukset menivät perustilaan:-)Päivitys on takuuaikaan ilmainen.
No ei kai auta ku viedä elin huoltoon päivitykseen. Luulenpa että uuden softan pystyy syöttää itsekki sisään. Yks oli ainaki siemensiin laittanu itse. kai se on vähä niinku tietokoneen biosia ajais uusiksi.
mutta ei Ericssoniin! Ja Siemenskin on ilmeisesti luopumassa verkon kautta saatavista päivityksistä.
Olisin itsekin päivittänyt Siemensin softan verkosta, mutta tuki sanoi, että jos versio ei ole oikea,tulee asiaa huoltoon! Riski on hyötyyn nähden suuri. Kun itse omistin R600, tein päivitykset huollossa. Jos jokin menee perseelleen, kuten tiedän käyneen, vastuu ei ole sinun!