Outoa vetoa härkiin...

kaksosnainen

...vaikka olen kaksonen! Veto on kyllä ollut molemminpuolista vaikka Härkä on sellainen hidas, miettijä, ei pidä ahdistelusta. Ja kaksonen ihan jotain muuta! Minua taitaa kiehtoa Härässä sen valloittamisen vaikeus... kun kohdalle ei vaan satu muita nykyään! Olen itse kuumerkiltä Leijona ja nämä Härät joiden kanssa olen paininut viime ajat on Jousimies ja Oinas... eli siinä mielessä ihan sopivia molemmat kuulemma...
Mikä siinä härässä kiehtoo kaksosta? Onko muilla samoja kokemuksia? Välillä tuntuu että kuin vetäis kivirekeä perässään kun on Härän kanssa ja välillä kaikki on niin ihanaa...Outoa, kun ois varmasti sopivampiakin... Enkä tahdo päästä eroon näistä Härkä -jutuista vaikka välillä kyllästyttää tämä junnaaminen todella!

10

1559

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaksosetmies

      vaikka itselläni on aina sellainen TÄÄ EI TOIMI fiilis jonkun härän kanssa jutellessa.niin silti
      jotain kiehtovaa niissä härissä kuitenkin taitaa olla..kun aina haluais kuitenkin nähdä uudestaan...

    • Gemman

      Ei mitään vetoa. Ei synkkaa eikä olla samalla tasolla. Härkä on jotenkin liian "maallinen". Härkä ei ylety korkeimpiin sfääreihin.

      Monesti olen huomannut sen, että vesimies, vaaka, toinen kaksonen ja usein myös jousimies vetoavat monipuoliseen ja totuutta etsivään kaksoseen eniten. Samaa todistavat myös monet astrologiset kirjoitukset. Oinas ja leijona vetoavat myös. Maamerkeistä eniten neitsyt.

    • Mich

      Mulla on ollut nyt koko kevään ja kesän jonkinlainen suhde härkään,

      "Välillä tuntuu että kuin vetäis kivirekeä perässään kun on Härän kanssa ja välillä kaikki on niin ihanaa..."

      Toi oli aivan kuin mun kirjoittama :) Todellakin välillä leijutaan täysin pilvissä ja ollaan niin onnellisia, mutta jo samana päivänä saattaa asiat olla ihan toisin ja pistää ajattelemaan, että onkos tässä suhteessa nty mitään järkeä.

      Ennenkin olen härkiin törmännyt näissä merkeissä, mutta koskaan siitä ei ole mitään kestävää syntynyt.

      Jokin niissä sarvipäissä silti viehättää :)

    • sivuten

      mun äiti on härkä, jonka kanssa en tuu kaikkein parhaiten juttuun (kaksonen kun olen). Ehkä siks härän merkissä syntyneet miehetkin ovat mulle TÄYSIN vieraita... Ei kovin loogista, mut kuitenkin!

    • Eiks o ihmeellistä!

      Minäkin, kaksostyttö, kaipaan erästä isoa ja voimakasta härkämiestä. En voi häntä unohtaa, vaikka hän käyttäytyikin mielestäni aika lapsellisesti seurassani. Hän sai minut tekemään aina mielensä mukaisesti. Ihmeellinen vetovoima hänellä oli! Nyt en voi häntä unohtaa vaikka tunsinkin itseni aika hassuksi kun minun oli seurassaan "pakko ohittaa omia persoonallisuuteni rajoja", ts toimin koko ajan minulle aivan vieraalla tavalla. Hän oli mukaansa tempaava, vaikka keskustelumme olivat minulle liian lapsellisella tasolla. En voinut häntä vastustaa ja osa sydämestäni on hänen luonaan lopun elämääni.

      Luulen, että kyseessä oli minun fyysiset tarpeeni ja hänen fyysinen vetovoimansa. Hän oli isokasvuinen, vahva, komea mies, monitaitoinen ja menestyvä, mutta hirvittävän lapsellinen.

      Härkä on tähtitaivaan pikkulapsi, kaksonen teini- ikäinen. Tottakai härkäpojat ovat kiinnostuneita isosisko kaksosista. Mutta, mitä ihmettä me "isot siskot" etsimme "pikkuveljessä"? Leikimmekö äitiä?

      • härkä-73

        Kyllä siinä vaan on jotain maagista mies härän ja kaksosois naisen välillä vaikkei horoskooppien mukaan mitään mahdollisuuksia niin on sitä vaan mieletön vetovoima ei voi mittään.


    • koiramaa

      Moikka kaksosnainen.

      Tutulta kuullostaa kuitenkin 22-vuosi meneillään,ja suhde senkuin vaan paranee.
      Sanoo oinasnainen.

    • Unicorn

      Minulla taas toisin päin. Olen itse härkänainen ja tunnen suurta vetovoimaa kaksosmiestä kohtaan.

      En tiedä mikä siinä on. Ehkä se kepeys ja rentous?

    • sjp

      Mulla myös ongelmana nuo härkämiehet ja tuo kuvaus kuin kivirekeä vetäisi osuu kohdalleen...mutta silti palaan aina uudelleen. Kai minussa asuu pieni saalistaja:)

    • melli *

      Härkä miehet ovat täydellisiä! Yhtään härkää jonka kanssa en olisi tullut toimeen en ole muistaakseni tavannut. Parasystävänikin on härkä, joka on minulle tärkeintä elämässä, meillä on henkinen yhteys, 7v. ystävinä. Sekä minulla on ollut härkä ihastus jo 6 vuotta, eikä se haihdu pois mielestä! Meillä on ollut ehkä kerran vuoteen pieniä helliä hetkiä (ei sänkyjuttuja), en oikein tiedä onko hän lintu vai kala? Hän hymyilee kaikille niin hurmaavasti että en voi olla varma kuvittelenko vain hänen katseessaan olevan jotain pilkettä minua kohtaan. Emme edes juttele yleensä kuin baarissa nykyisin, mutta silti tuntuu kuin olisimme niin paljon läheisempiä! Olemme olleet samalla luokalla pari vuotta. Olemme nyt siinä iässä että muutamme ehkä toisiin kaupunkiin opiskelemaan tai töihin, minulla on niin kiire lähemmäksi häntä nyt! kesällä taisinkin mainita hänelle että kuusi vuotta on jo kulunut, niin hän myönsi tietävänsä sen ja kuulosti raukka sitä sanoessaan hieman tuskastuneelta hoputuksestani.
      Mitä tässä nyt tekee??!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2216
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      351
      1485
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      97
      1473
    4. 209
      1428
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1121
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      988
    7. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      960
    8. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      959
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      29
      891
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      859
    Aihe