lentäminen on?

mukavaa mutta elämme maailmassa että kun on oikein huono päivä niin sinä istut pommin päällä ja pum!!
Kun tämä tauti leviää niin alkaa Finnairin lopullinen alasajo yhdistettynä hyper kalliiseen polttoaineeseen, samoin käy tietenkin muillakin mutta ekana kaatuu jo nyt kuralla olevat, kuten Finnair.Mutta kerran täällä elätään mutta on se ikävää jos noin päättää päivänsä? Ensi viikolla pitäisi lentää jenkkilään ja Lontoon kautta?
4329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

asian järjen kannalta.

Lentämisen suuren volyymin ja varsin tarkan turvatarkastussysteemin takia on erittäin pieni riski joutua "pommikoneeseen". Niin pieni, ettei sen takia päiväänsä pilata.

Olin viime kesänä Lontoossa muutaman päivän heti terroristi-iskun jälkeen. Riski oli kai korkea, kun laskeutui undergroudiin, mutta ei sitä siellä ollenkaan kaikki miettineet, vaan elämä jatkui ja matkasta jäi mukava muisto.

Äänestä
  • Nythän kaikista turvallisinta on matkustaa kun turvatarkastukset on viety äärimmilleen!

    Äänestä

otahan selvää lentoyhtiöiden taloudellisesta tilanteesta noin laajemminkin. Eiköhän ne halpalentoyhtiöt aina ekana kaadu ja jätä asiakkaansa nuolemaan näppejään. Konkurssi kun on niille hyvä keino päästä liioista veloista eroon.

Äänestä

Tänä vuonna maailman lentoyhtiöiden on arvioitu tekevän yhteensä yli kaksi miljardia euroa tappiota. Monet yhtiöt ovat retuperällä, mutta eiköhän ne harvat, voittoa tekevät yhtiöt, kuten finnair, ole vahvimmasta päästä. Ko. yhtiöllä sattuu olemaan lisäksi kassassa satoja miljoonia euroja pahan päivän varalle, joten saatat joutua pettymään pahasti, kun finnair ei ole häviäjien joukossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joko pelottaa kirjoitti:

mukavaa mutta elämme maailmassa että kun on oikein huono päivä niin sinä istut pommin päällä ja pum!!
Kun tämä tauti leviää niin alkaa Finnairin lopullinen alasajo yhdistettynä hyper kalliiseen polttoaineeseen, samoin käy tietenkin muillakin mutta ekana kaatuu jo nyt kuralla olevat, kuten Finnair.Mutta kerran täällä elätään mutta on se ikävää jos noin päättää päivänsä? Ensi viikolla pitäisi lentää jenkkilään ja Lontoon kautta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu