Jotkut näkijöistä sanovat että meillä on vapaa valinta elämän käännekohdissa, kuitenkin jotkut näkijät hyvin vahvasti kertovat mitä tulen valitsemaan elämässäni. Eikö se silloin tarkoita sitä, että kaikki on ennalta määrätty?
Elämän valinnat
Laila
4478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hei !
Selvänäkijä kertoo sinulle ,millaiset näkymät ovat kyseisenä päivänä eli ,jos otat yhteyttä erittäin kiihtyneessä mielentilassa ,voi näkijä aistia tunnetilasi ja näkymät eivät ole hyvät.Kannattaa ottaa yhteyttä tyynessä ja rauhallisessa mielentilassa ,näin saadaan parhaat näkemykset.
On myös totta ,että jokaisella ihmisellä on vapaus valita .Oikea näkijä voi kertoa ,millaisia " vaihtoehtoja " näkyy.Oikea näkijä ei myöskään ehdottomasti KÄSKE sinun tekemään mitään ,vaan ainoastaan antaa suuntaa solmukohtiin.
näkisin asian sillä tavoin, että ihmisen elämä on ennalta määrätty valintoineen päivineen. selvänäkijä näkee ihmisen elämänkaaren kehdosta hautaan (tai välähdyksiä siitä).
Erikseen on sit korttiennustajat, jotka tekee korteista tulkintoja, eivätkä välttämättä pitkän tähtäimen juttuja. Tulkinnat saattavat olla niitä suuntaviittoja.. luulisin..
Vapaa valinta jatkuu läpi elämän. Jos näkijä näkee tulevia valintojasi,ne ovat vahvimpia tendenssejä,jotka juuri silloin ovat näkyvissä. Kyse on eräänlaisesta sääennustuksesta. Vaikka 5 vrk:n sääennustuksessa näkyisi poutaa,saattaa kahden päivän päästä jo alkaa rankkasateet. Jos joku näkijä vahvasti väittää sinun tekevän jonkin valinnan myöhemmin elämässäsi,hän todennäköisesti ei tiedä mitä tekee,vaan haluaa vain pönkittää omaa egoaan.
Teemme "taivaassa" valintamme,mutta se on vähän kuin opintosuunnitelma,josta voi halutessasi poiketa hetken tullen tai vaihtaa pääainetta kokonaan. Mikään muu ei meitä kahlehdi kuin oma epävarmuutemme.
Itseasiassa sinä vastasit minulle kerran juuri tähän suuntaan!!! Eli kyse oli avioerostani, joka silloin näytti vielä vähän epätodelliselta ja on nyt toteutumassa, vastasit että "..ehkä eroa ei tulekkaan, toisaalta näen sinut onnellisena uudessa kodissasi... ja että sinun omat päätöksesi ovat nyt tärkeimmät" ! Kiitos siis!