Eli kertokaa kaikkien menevimpien iskelmäbiisien nimet ja esittäjät! En jaksa kertoo miks tarviin niit :D..kiitos kaikille jo etukäteen
menevimmät iskelmät
12
1588
Vastaukset
- muutamia
paljon tässä jokunen menevä : )joka laittaa jalat vipattaan...
TT.PURONTAKA : Kaunis on kaipaus ja Tähdet näyttää tien
TARJA LUNNAS: Mitä, missä, milloin ja Meidän yö
SAIJA TUUPANEN: Mä sadetta ootan ja Ota syvälle syliin
SASKA HELMIKALLIO: Niin kuin tähdet, Kaksi varjoa ja Jukeboxi- tälleeipärjäämikää
juna kulkee ja kaikki muut jää kauas taakse
- muutamia
taikakuu: palavat sydämet ja miten oisin voinut tietää, Mikko Mäkeläinen: teräsmiesten seuramatkat, kovaa ja korkealta ja sua voisin rakastaa. Nämä ovat minusta ainakin huippuja, aina kun kuuntelen näitä niin kyllä jalat vispaa....
- mieleenjäänyttä
Eija Kantolan Wanha Svingi, Juha Metsäperän Tanssimaan, Markku Aron Kestän mitä vaan , nää ainakin menee jalan alle.
- joopajoojoo
Mennään naimisiin, Perutaan häät, Karataan pois ja niin et
- nostalgia hemmo
Sheikki ali hassan, tshingish khan, titanic, rakas, kaikki laivaan, rasputin, kun chigago kuoli, volga... Vanah on parempaa kin uusi, toki mm. markku aron uusi tuotanto on hyvää.
- nostalgia hemmo
siis tshingis khan.
Eini: Kerro mulle
Anna Eriksson: Oot voimani mun
Maarit Peltoniemi: Myrskyn maa- Öövini
Topi Sorsakoski-Kunhan palaan takaisin
Badding-Kukkolaulu
Yölintu- Se jokin sinulla on
Hector-Takataan roos
Mika Sunqvist-Lännen lokari
Marko Haavisto & poutahaukat-Paha vaanii- tummatukkainen
Irvinin "oi,oi,oi,kun nuori ois"....Ässien "kaipaan hellää kosketusta" ja tietysti Lordi......Hard rock Halleluja.
- Rhanna
tummatukkainen kirjoitti:
Irvinin "oi,oi,oi,kun nuori ois"....Ässien "kaipaan hellää kosketusta" ja tietysti Lordi......Hard rock Halleluja.
Arja Koriseva: Kun kanssas tanssin aloin
- kesälomittaja
YÖLINTU=pienen pojan haaveet
YÖLINTU=sitä saa mitä tilaa
MIKKO MÄKELÄINEN=vaaleanpunainen kuplavolkkari
JANI&JETSETTERS=jätä mut
NELJÄNSUORA=tahtoisin vain lohduttaa
siinä olis nyt sellasia jotka saa oman tanssijalkani vipattamaan....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33656SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933579Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283310Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713281Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202166Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251748- 281469
- 321451
- 861345
- 151303