Yamahan trimmi

115 hp vm. -90 yammun trimmi lopetti toiminnan. Trimmatessani moottoria ylös niin trimmi "juuttui", eli kävi kunnes sain akusta kengän irti. Mites pulman ratkaisisi kun uusi moottori on turhan kallis. Minkä vuosimallien trimmien mottoorit sopivat keskenään? -kiitos
2695
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos moottori jäi pyörimään niin ei siinä mitään vikaa ole. Rikki on ohjausreleistö. Releen kärjet ilmeisesti palaneet yhteen. Kallishan sekin toki on varaosana mutta jos tiedät mitään sähköistä niin katso www.vetouistelu.com ja sieltä hakukoneella etsit asiaa. Korvaavan releistön rakennusohjeita löytyy.

Äänestä
  • ohjauskytkin olla hajonnut myös.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yamaton kirjoitti:

115 hp vm. -90 yammun trimmi lopetti toiminnan. Trimmatessani moottoria ylös niin trimmi "juuttui", eli kävi kunnes sain akusta kengän irti. Mites pulman ratkaisisi kun uusi moottori on turhan kallis. Minkä vuosimallien trimmien mottoorit sopivat keskenään? -kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu