Koiraveroa Rovaniemellä?

tyttömankeli

En tiedä ollenkaan,mahtaako roissa olla koiraveroa?

8

776

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olla

      Ainakaan ennen ei ollut kaupungissa mutta muistaakseni maalaiskunnan puolella oli ainakin joskus. Ja nythän nämä yhdistyivät eli mitenkähän on... Tuskinpa on. Eiköhän suuntaus muutenkin ole koiraverosta luopumiseen päin. Joutaisi poistaa laista koko historiallinen jäänne.

      • aloittaja

        Olen kanssasi aivan samaa mieltä.


    • :)))))

      Ei ole, onneksi!!!!Mieluusti kyllä maksan, jos sillä saataisiin esim. koirapuistoja. Tyhjästä, eipä ole mielenkiintoa.

    • muka edes on

      koirapuistoja? tietääkseni vain yksi siellä missä juopot kirmaa myöskin?

    • kaupungin velkahelvetistä, ...

      Ensi maanantaina kaupungin valtuusto äänestää koiraveron puolesta/vastaan. Joku ahdistunut tollo on taas vetänyt asian esille:)))

      • puuuh'''''

        joo,no jos se vero tulee niin vaadinpa noita koirapuistoja ja muuta.

        Hohhoi,se on pieni raha kaupungille velkoihinsa,jos sillä luulevat pelastuvansa :0


      • järki voitti!!
        puuuh''''' kirjoitti:

        joo,no jos se vero tulee niin vaadinpa noita koirapuistoja ja muuta.

        Hohhoi,se on pieni raha kaupungille velkoihinsa,jos sillä luulevat pelastuvansa :0

        Koiravero
        Kaupunginhallitus päätti yksimielisesti Aila Lehtosalon esityksestä, Esko Riepulan ym. kannattamana , että koiraveroa ei oteta käyttöön ja viedä ko. vastauksensa kuntalaisaloitteeseen kaupunginvaltuustolle tiedoksi.


      • Huhu :D
        järki voitti!! kirjoitti:

        Koiravero
        Kaupunginhallitus päätti yksimielisesti Aila Lehtosalon esityksestä, Esko Riepulan ym. kannattamana , että koiraveroa ei oteta käyttöön ja viedä ko. vastauksensa kuntalaisaloitteeseen kaupunginvaltuustolle tiedoksi.

        Johan sekin ois järjetöntä ollu,veronperijöille palkat siitä maksaa,opaskoirista/porokoirista ei ois peritty,no ois tuo meikäläisenkin koira täytyny kouluttaa opaskoiraksi, ja sillä rahalla ei varmasti mitn puistoja tänne ois saatu!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      82
      2740
    2. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      49
      2658
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      78
      2342
    4. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      23
      1891
    5. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      217
      1818
    6. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      68
      1680
    7. Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!

      Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti
      Haapavesi
      20
      1491
    8. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      92
      1489
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1480
    10. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      12
      1450
    Aihe